Īsti vīri raud 1
Kaut gan asaras uzskata par sievišķības pazīmi, spēja raudāt ir dota arī vīriešiem, un šo refleksu vajadzētu izmantot. Diemžēl vīriešos no paaudzes paaudzē ir ieaudzināts uzskats, ka īsti vīri neraud, tāpēc viņi, baidoties no sabiedrības noniecinājuma, kaunas no asarām.
! Sabiedrībā raudāšanu mēdz atzīt par vājuma izpausmi, lai gan patiesībā ir tieši otrādi – ja cilvēks ir pašpietiekams un pieņem, ka var tikt sāpināts, tad arī nekautrējas no asarām. Vīrietis, kas bēdās atļaujas nobirdināt kādu asaru citu klātbūtnē, visbiežāk ir emocionāli stiprs.
– Sabiedrībā valda priekšstats, ka bēdas var mazināt, iedzerot konjaku vai viskiju, taču daudz labāk un veselīgāk būtu… izraudāties. Dzīve ir spriedzes pilna, bet nav pieļaujams katrā stresa situācijā rast mierinājumu alkoholā, tāpat kā galvassāpes ikreiz novērst ar tableti, nemeklējot problēmas cēloni. Izraudoties uz situāciju var paskatīties ar skaidru prātu, taču, slīcinot bēdas glāzītē, iespējams iedzīvoties alkohola atkarībā un hroniskās slimībās. Ja vīrieši biežāk raudātu, iespējams viņiem daudz retāk būtu infarkts, kuņģa kaites un citas veselības problēmas, – uzskata Maija Šetlere.