– Kāpēc jūs dzērvenes neiepērkat? 1

– Dzērveņu lasītāji zina, ka šī oga nebojājas, un pietur ogas šķūnītī, kamēr sagaida tirgū labāku cenu. Savus iepirkuma punktus mēs nevaram turēt līdz oktobrim, novembrim. Pagājušogad nelielu apjomu dzērveņu iepirkām. Iepērkam arī brūklenes, tās tik labi kā dzērvenes neglabājas. Bet pirmās brūklenes cilvēki sarauš zaļas un mājas gatavina. Taču šādās ogās nav nepieciešamo vitamīnu. No brūklenēm tiek iegūta sula, ko sūtām uz Itāliju. Šogad Latvijā ir ļoti maz brūkleņu.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Ideālais banānu uzglabāšanas veids – tie nekļūs melni nedēļām ilgi
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Kokteilis
FOTO. Alla Pugačova pārvērtusies līdz nepazīšanai
Lasīt citas ziņas

Arī lāceņu Latvijā ir ļoti maz, turklāt tās ir realizējamas pārtikai, tāpēc mums nav pārāk interesantas.

– Sēnes arī iepērkat?

– Iepērkam gailenes, kuras pēc tam sūtām uz Zviedriju. Pirms dažiem gadiem, kad bija daudz baraviku, iepirkām arī tās un pārdevām uz Itāliju. Šogad iepērkam arī alksnenes, taču apjomi pagaidām ir nelieli.

– Vai avenes iepērkat?

CITI ŠOBRĪD LASA

– Esam nelielos daudzumos iepirkuši dārza avenes. Meža avenes nevaram pirkt, jo ogas ļoti ātri bojājas. Tad uzpirkšanas punkti pludos aveņu sulā. Arī meža zemenes neiepērkam šī paša iemesla dēļ.
Bija pieprasījums pēc plūškoka ogām, bet nevarējām Latvijā iepirkt nepieciešamo daudzumu, jo nav piedāvājuma. Mums ar pāris kilogramiem nepietiek.

– Vai slēdzat līgumus ar audzētājiem par noteiktu apjomu ogu iegādi?

– Ir bijusi interese no smiltsērkšķu audzētājiem, kuri pirms plantāciju stādīšanas gribējuši zināt par noieta iespējām nākotnē, taču, tā kā raža ir neprognozējama, izvairāmies no konkrētu līgumu slēgšanas ar audzētājiem.

– Ābolu sēkliņas un ķiršu kauliņus neplānojat iepirkt?

– Ja patērētāji prasīs, tad, pilnīgi iespējams, to darīsim.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.