No laikiem, kad vīri bija vīri. Sarunas ar Ziedoni Ločmeli (turpinājums) 7
– Es neesmu aktieris, esmu militārs cilvēks, – Ziedonis Ločmelis teica, saņemot “Lielā Kristapa” balvu par virsseržanta lomu filmā “Džimlai rūdi rallallā!”. Tikko viņš ir apstiprināts lomai filmā par vikingu laikiem. Bet 22. martā Dailes teātrī pirmizrāde – “Droši kā tankā”. Šā darba pamatā Ziedoņa Ločmeļa kara laika stāsts. “Otrā pasaules kara pēdējās dienas, maijs, viss plaukst un zeļ, un karot vairs negribas. Pamestā tankā satiekas latvietis, krievs, baltkrievs, tadžiks un čehs. Viņi skaidro savas un starpvalstu attiecības. “Bet kāpēc friči uz lauka apskaujas un bučojas? Varbūt ir kādi svētki?” rakstīts izrādes anotācijā. Vēl Ziedonis ir jaunsargu audzinātājs, kalējs… Turpinām “Mājas Viesa” 6. februāra numurā aizsākto stāstu.
Jaunsargu vadītājs
Ar jaunsargiem nodarbojos jau diezgan sen, vēl tad, kad dienēju Latvijas armijā, katru gadu rīkojām nometnes pāri par simts jaunsargiem. Garkalnes un Upesciemas vidusskolās mācu kādus trīsdesmit puišus un arī meitenes. Daži jaunsargos darbojas jau četrus gadus un priecājas, ka kļuvuši spēcīgāki par citiem klasesbiedriem un guvuši panākumus sacensībās. Nav noslēpums, ka tagad skolās fiziskās nodarbības līdzinās nullei, bumbu varbūt uzspēlē. Tad nu es viņus izdzenu, taisām tādu kā SUV (Speciālo uzdevumu vienība) rītarosmi, un nākamajā rītā visi staigā stīvām kājām. Nodarbojamies ārā, mežā, ja šausmīgi auksts, tad gan sporta zālē. Domes vadītājs Mārtiņš Bauze-Krastiņš atvēl naudu jaunsargu vasaras nometnēm. Garkalnes skolas direktors Laimnesis Bruģis arī liels patriots, abām rokām par jaunsargiem. Domāju, ka mums ir viena no labāk ekipētajām jaunsargu vienībām Latvijā. Mums katram ir ierocis, protams, tas ir deaktīvs, taču izjaukt, iztīrīt, salikt un ar to skriet var.
Vai mūsdienās fiziskai sagatavotībai ir jēga? Bet, protams! Ja pēkšņi sāk degt telpa otrajā stāvā, vai esi gatavs izlēkt pa logu, vai arī stāvēsi uz palodzes un bļausi, kamēr tevi izcels. Otrkārt, tehnika ir tikai tehnika, jebkuru tehniku var apmānīt. Kā serbi novirzīja raķetes, lai tās netrāpa mērķos? Elementāri! Salika telpās mikroviļņu krāsnis, ieslēdza, un raķetes aizgāja citur.