Klāra Radziņa(23.08.1942. – 31.03.2021.).
Klāra Radziņa(23.08.1942. – 31.03.2021.).
Foto: Evija Trifanova/LETA

“Mūžības vārtus aiz sevis aizvēra marta pēdējā dienā.” No Klāras Radziņas atvadoties 2

Edīte Sondoviča, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Latvijas muzejnieku saimei Klāra Radziņa, ilggadējā Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja direktore, paliks atmiņā kā īstens darbarūķis.

Kolēģi un draugi ne reizi vien izbrīnā vaicāja: “Kā viņa visu paspēj? Pat naudiņu iemanījās “izrunāt” no paskopajiem baņķieriem!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Jo muzejam daudz vajadzību. Muzejs bija Klāras Radziņas dzīves alfa un omega.

Man laimējās ar Klāru satikties 1960. gada rudenī, sākot studijas Latvijas Universitātē, vēsturniekos. Mūs vienoja draudzība kopš studiju laika. Mums bija lemts dzirdēt profesora Marģera Stepermaņa stāstus par Francijā redzēto studiju laikā.

No docenta Teodora Zeida pirmo reizi dzirdējām par baltvāciešiem. Muzeja praksi vadīja Laimonis Liepa, Bauskas muzeja direktors, kas prakses noslēgumā mūs aizveda uz Kurzemes dievnamiem.

Ar Klāru bijām arī kolēģes muzeja darbā. Kad 1992. gadā sāku strādāt Aizsardzības spēkos, allaž pēc padoma devos pie Klāras.

Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs palīdzēja izveidot Jūras spēkos ekspozīciju par Latvijas Kara floti. Klāra Radziņa kļuva par krustmāti vienam no kuģiem, lai gan darba nekad netrūka. Arī uz slimnīcu aizvadītajā vasarā viņu aizveda no darba…

Mūžības vārtus Klāra Radziņa aiz sevis aizvēra marta pēdējā dienā, kad, kā sacījis mūsu paaudzes sirdsapziņas dzejnieks Ojārs Vācietis, “Stāv sniegpulkstenīši/ No iekšas starodami/ Laimīgi/ Un savu padarījuši”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.