Valērijs Kargins  un Viktors Krasovickis.
Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis.
FOTO: LETA

No Kargina un Krasovicka piedzen 4,28 miljonus eiro 3

Papildināta.

Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta šodien par labu AS “Reverta” no “Parex bankas” bijušajiem īpašniekiem un valdes locekļiem Valērija Kargina un Viktora Krasovicka lēma solidāri piedzīt 4 284 792 eiro.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Tāpat tiesa lēma par labu “Revertai” no bijušajiem bankas akcionāriem piedzīt tiesāšanās izdevumus – 230 550 eiro apmērā. Prasību AT apmierināja daļēji un noraidīja to daļā par 81 180 583 eiro piedziņu.

Pilnu nolēmumu tiesa sagatavos 27.oktobrī, un to varēs pārsūdzēt 30 dienu laikā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kargina un Krasovicka pārstāvis Uģis Grūbe žurnālistiem pēc sprieduma pauda, ka, pēc atbildētāju domām, prasība bija pilnīgi noraidāma. Advokāts skaidroja, ka lietā ir jāspriež pēc pierādījumiem un “Revertas” apgalvojumi par nepamatotajiem līgumiem nav objektīvi.
Savukārt par sprieduma pārsūdzēšanu atbildētāji lems pēc iepazīšanās ar sprieduma motīvu daļu.

“Revertas” pārstāvis Agris Bitāns tikmēr skaidroja, ka, iespējams, AT savā spriedumā uzskatīja gluži tāpat kā Rīgas apgabaltiesa, proti, ka bija iestājies noilgums. “Es domāju, ka tas ir centrālais jautājums ne tikai tāpēc, ka no tā ir atkarīgs summas apmērs, bet arī tāpēc, ka tiesu praksei un judikatūrai, lai saprastu, kad ir jāaprēķina noilgums,” komentēja advokāts.

Viņš skaidroja, ka konkrētajā gadījumā ir situācija, kad amatpersonas veikli noslēpj zaudējumus, ko viņi nodara sabiedrībai, tiek pasargātas ar noilgumu, ja viņiem to izdodas “noslēpt” trīs vai desmit gadus. “Līdz ar to galvenais jautājums patlaban ir par to, vai Latvijas tiesas ir gana saprātīgas redzēt, ka noilguma periods tomēr jāskaita no brīža, kad aizskartajai personai top tas zināms,” tā skaidroja Bitāns.

Kā ziņots, šajā lietā pirmās instances tiesa – Rīgas apgabaltiesa – 2012.gada nogalē nolēma prasību apmierināt daļēji, piedzenot no abiem atbildētājiem vairāk nekā 3,5 miljonus latu jeb teju piecus miljonus eiro.

Šī ir viena no lietām, kas apgabaltiesā 2012.gada vasarā tika atdalīta no “Revertas” prasības pret Karginu un Krasovicki. Kā ziņots, no pamata procesa – par 62 miljonu latu piedziņu – toreiz atsevišķā tiesvedībā tika izdalīta viena lieta par zaudējumu atlīdzināšanu atbilstoši ieguldījuma līgumam, kas savulaik tika slēgts starp akcionāriem un valsti par akciju atsavināšanu, un otra lieta – par parāda piedziņu, kas izveidojies saistībā ar neatmaksātiem kredītiem.

Reklāma
Reklāma

Prasību tiesā “Reverta” iesniedza 2010.gada 30.jūlijā un norādīja, ka, izvērtējot laika posmā no 1995.gada 1.janvāra līdz 2008.gada 5.decembrim slēgtos aizdevumu un noguldījumu līgumus starp banku un abiem bijušajiem bankas valdes locekļiem, kuri vienlaikus bija arī bankas vairākuma akcionāri, kā arī ar viņiem saistītām personām, konstatēti vairāki darījumi, kas noslēgti pretēji bankas interesēm, piemērojot bankai īpaši neizdevīgus noteikumus, kas būtiski atšķiras no nosacījumiem, uz kādiem nesaistītas puses noslēgtu šādus līgumus. Minētajā periodā tie ļāvuši bijušajiem valdes locekļiem iedzīvoties uz bankas rēķina. Kā ziņots, valsts bankas kapitāldaļas no Kargina un Krasovicka pārņēma 2008.gada 5.decembrī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.