Kremļa polittehnologi izlēma sūtīt uz Kijevu 27 gadus veco dziedātāju un dziesmu autori Jūliju Samoilovu, kura uzstājas ratiņkrēslā, jo cieš no muguras muskuļu atrofijas.
Kremļa polittehnologi izlēma sūtīt uz Kijevu 27 gadus veco dziedātāju un dziesmu autori Jūliju Samoilovu, kura uzstājas ratiņkrēslā, jo cieš no muguras muskuļu atrofijas.
Foto – ITAR/TASS/LETA

Krieviju Eirovīzijā pārstāvēs sieviete ratiņkrēslā. Efekts vai defekts? 13

Eirovīzijas dziesmu konkursam ir cēls mērķis – vienot valstis ikgadējos mūzikas svētkos, lai apliecinātu, ka mūzika var pārvarēt politiskās domstarpības un vienot cilvēkus. Šā gada konkursā, kas notiks Kijevā, tas būs grūts uzdevums, jo Krievija 2014. gadā anektēja Ukrainai piederošo Krimas apgabalu un iebruka Donbasā, atbalstot separātistu kaujiniekus. Konfliktā Austrumukrainā trijos gados gājuši bojā aptuveni 10 000 cilvēku un karadarbība joprojām turpinās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Lasīt citas ziņas

Ukraina rīko Eirovīzijas konkursu, jo pērn Stokholmā uzvarēja Ukrainas pārstāve Džamala ar dziesmu “1944”, kas vēsta par Staļina režīma veikto Krimas tatāru deportāciju Otrā pasaules kara laikā. Dziedātāja Džamala ar savu emocionālo priekšnesumu atgādināja par Krimas tatāru vēsturisko traumu, kuras rētas atkal uzplēsa Krievijas agresija. Dziesmas tekstā nebija pieminēta Ukrainai piederošās Krimas pussalas okupācija un aneksija, tomēr Džamalas dziesma Eirovīzijā veicināja uzmanības pievēršanu starptautisko likumu pārkāpumiem no Krievijas puses.

Kobzons dzied Kremļa dziesmu

Austrumukrainā turpinoties bruņotai pretstāvei, Krievijā izteikti aicinājumi boikotēt Eirovīzijas konkursu Kijevā maijā. Krievijas Valsts domes deputāts Vitālijs Milonovs uzstājis, ka Krievijai nebūtu jāsūta pārstāvis uz konkursu Kijevā, kur valdot “militārā hunta”, un tā gaita nebūtu jāataino valsts televīzijas 1. kanālā. “Realitāte ir tāda, ka mēs būsim nevēlami viesi valstī, kuru sagrābuši fanātiķi, kas sapņo par visa labā sagraušanu starp krievu un ukraiņu tautām,” paziņojis Milonovs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Intervijā BBC viņš apgalvojis, ka “daudzi krievi” atbalstot viņa aicinājumu. Viņš apsūdzēja Ukrainas varas iestādes “labējo fašistu bandītu” atbalstīšanā un ierosināja pārdēvēt Eirovīziju Kijevā par “Reihvīziju”. Viņaprāt, Eirovīzijas konkursa atbalstīšana Kijevā “būtu tas pats kas atbalstīt fašistu olimpiskās spēles 1936. gadā Berlīnē”. Milonovs aicināja Krievijas valsts televīzijas 1. kanāla direktoru Konstantīnu Ernstu, kurš vada komisiju Krievijas pārstāvja izraudzīšanai Eirovīzijas konkursam, nesūtīt nevienu uz Kijevu un neraidīt konkursu Krievijas televīzijā, jo Ukrainas vadība esot “pretkrieviska”.

Milonovu atbalstījis Valsts domes deputāts un estrādes veterāns 79 gadus vecais Josifs Kobzons, kurš 2014. gadā rīkoja koncertu prokrieviskajiem kaujiniekiem Austrumukrainā. “Es esmu kategoriski pret uzstāšanos auditorijai (Kijevā), kas izplata rusofobiju,” intervijā aģentūrai TASS teica Kobzons. “Mums ir jāignorē šis festivāls, jo tas notiek valstī, kas nogalina cilvēkus Donbasā.” Kobzona viedoklim pievienojies Krievijas popstārs Filips Kirkorovs, kurš “neredz jēgu” Krievijas dalībai Eirovīzijā. Kirkorovs bija līdzautors Krievijas pārstāvja pērn dziedātajai dziesmai, kas palika trešajā vietā. Viņaprāt, Eirovīzijas žūrijas “politiskais balsojums” atņēma uzvaru viņa valstij. “Es nesūtītu nevienu,” paziņojis Kirkorovs. “Esmu ļoti vīlies, cik politizēts un neobjektīvs kļuvis konkurss,” intervijā Kremļa kontrolētajam kanālam “Life TV” teica Kirkorovs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.