Foto: AFP/SCANPIX

No 1.aprīļa ES atjaunos tarifu piemērošanu ASV importētajiem rūpniecības un lauksaimniecības produktiem 0

Eiropas Savienība (ES) trešdien paziņoja, ka reaģēs uz ASV noteiktajiem muitas tarifiem tērauda un alumīnija importam, no 1.aprīļa atjaunojot tarifu piemērošanu ASV importētajiem rūpniecības un lauksaimniecības produktiem, tostarp viskijam, motocikliem, zemesriekstu sviestam un laivām.

Reklāma
Reklāma
Nozīmīgs pavērsiens! Ukraina piekrīt tūlītējam 30 dienu pamieram. “Es ceru, ka Krievija tam piekritīs,” komentē Tramps 104
Kokteilis
Jaunavām sakārtotu vidi sniegs Cēsis, Svariem jāmērķē uz Siguldu, bet Dvīņiem – uz Liepāju! Mākslīgais intelekts nosauc, kur Latvijā vajadzētu dzīvot katrai horoskopa zīmei
Pilna mēroga šausmas: brīdina, ka Putins var uzbrukt Baltijas valstīm, atkārtojot tur Mariupoles scenāriju
Lasīt citas ziņas

Eiropas Komisija (EK) paziņojumā norādīja, ka pretpasākumu mērķis ir aizsargāt Eiropas uzņēmumus, darba ņēmējus un patērētājus no ASV muitas tarifiem, kas līdz pat 25% apmērā tiek piemēroti tērauda, alumīnija un dažu produktu, kas satur šos metālus, importam.

EK vēstī, ka ES arī ieviesīs muitas tarifus alumīnija un tērauda produktu, kā arī tekstilpreču, ādas izstrādājumu, sadzīves iekārtu un kokmateriālu importam. Tāpat tarifi ietekmēs lauksaimniecības produktus, tai skaitā mājputnu gaļu, liellopu gaļu, atsevišķas jūras veltes, riekstus, olas, cukuru un dārzeņus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Komisija norāda, ka jaunie ASV tarifi ietekmēs ES eksportu 26 miljardu eiro apmērā, kas ir aptuveni 5% no ES kopējā preču eksporta uz ASV, kā rezultātā ASV importētājiem nāksies maksāt papildu ievedmuitas nodevas sešu miljardu eiro apmērā.

Savukārt ES īstenotie pretpasākumi ietekmēs ASV eksportu 26 miljardu eiro apmērā.

Pusnaktī uz trešdienu stājās spēkā ASV iepriekš paziņotais 25% tarifs tērauda un alumīnija importam no visām valstīm.

Ceturtdaļa tērauda un 40% alumīnija, ko izmanto ASV rūpniecībā, tiek importēta.

Ekonomisti ir norādījuši, ka augstāki importa tarifi tēraudam un alumīnijam paaugstinās ražošanas izmaksas un preču cenas patērētājiem, kā arī samazinās ASV uzņēmumu konkurētspēju.

Līdzīgu nostāju trešdien pauda arī EK prezidente Urzula fon der Leiena, kura sacīja, ka ar šiem muitas tarifiem tiek apdraudētas darbavietas, kā arī to dēļ pieaugs cenas gan Eiropā, gan ASV.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.