“Šis bija tas neparedzamais gadījums,” tā NMPD pārstāvis komentē gadījumu, kad darbinieka neprofesionalitātes dēļ mira jauna sieviete 51
Naktī uz 6. augustu Alīna (31) neveiksmīgi pakrita uz trepēm. Kā tas notika, neviens neredzēja – atklāja viņu jau bezsamaņā guļošu. Atbrauca “ātrie”, apskatīja, bet uz slimnīcu neveda. Visu nakti krustmāte turēja viņas roku, bet Alīna pie samaņas nenāca, ap acīm veidojās zili loki. Otrā dienā “ātros” izsauca vēlreiz. Momentā tika aizrauta uz Stradiņa slimnīcu.
Mediķi cīnījās, bet – galvas trauma bija pārāk smaga, stacionēšana – novēlota. Iestājās smadzeņu nāve – asinsrite darbojas, sirds pukst, bet smadzenes – mirušas. Šādos gadījumos mediķi ziņo Transplantācijas koordinācijas dienesta vadītājam Jurijam Bormotovam un saka, lai atver e-veselību, – iespējams, pacients vēlējies savus orgānus ziedot. Šoreiz ieraksts bija pozitīvs, tika palīdzēts pieciem cilvēkiem. Plašāk par šo negadījumu lasi šeit.
Kā kaut kas tāds varēja atgadīties, TV24 raidījumā “Uz līnijas” atbildi sniedza NMPD pārstāvis Rafaels Ciekurs. Viņš stāsta, ka toreiz uz izsaukumu ieradis viņa tiešās pakļautības darbinieks. “Es pats šo darbinieku ar savu lēmumu un rīkojumu nekavējoties atbrīvoju no tiešo pienākumu izpildes uz pārbaudes laiku, un pēc tam mēs viņu atbrīvojām no darba.”
Ciekurs izteicis līdzjūtību par notikušo. “Man ir ļoti, ļoti žēl, ka tā ir izveidojies. 3500 darbinieku NMPD dienestā un katrā ģimenē ir, protams, savas melnās avis. Tā nav sistēma, to gadījumu, kad konstatējām, rīkojāmies jau 24 stundu laikā un šis cilvēks pie darba pienākumiem vairs pielaists netika. Tika ieslēgti visi sarkanā karoga mehānismi, darbinieks pie pacientiem vairs nedevās.
Kā Ciekurs skaidro šo situācijau, kā kaut kas tāds vispār bija iespējams, viņš saka, ka šis ir bijis tas neparedzamais gadījums. Ne viss arī NMPD var būt ideāli un skaisti. Var pieļaut kļūdas, var gadīties nolaidīga attieksme, bet mūsu vadītāju uzdevums ir sekot līdzi medicīniskajai kvalitātei. Ar visdziļāko nožēlo es vēlos izteikt līdzjūtību ģimenei un iesaistītajiem.”
Ciekurs vēlreiz atgādina, cik būtiska ir ieraksts valsts sistēmā par piekrišanu būt par orgānu donoru, jo šajā situācijā dzīvība tika izglābta pieciem cilvēkiem.