Ekrānuzņēmums/Facebook/Laima Lībeka

NMPD darbinieces Laimas svētku stāsts – caur dziju pavedieniem ieaustas domas, emocijas un latviskais gars 1

Tuvojas Dziesmu un deju svētki, kuru ietvaros tiks rīkota tautas lietišķās mākslas izstāde “Mēs”. Tajā būs aplūkojami audēju, rokdarbnieku, pinēju, rotkaļu, kokgriezēju un keramiķu darbi, tostarp Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbienieces Laimas Lībekas darbi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Ar savu pieredzi NMPD mājaslapā dalījusies Laima Lībeka, NMPD tehniskā dispečere Operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu pārvaldības nodaļā, un viņas ikdiena lielākoties paiet ar cipariem, tabulām, atskaitēm – ļoti atbildīgs darbs, kas prasa precizitāti un īpašu uzmanību, vērību. Pēc šādas darba dienas, kad galva noslogota ar matemātiskiem aprēķiniem, nepieciešama relaksācija. Un to Laima vislabāk izjūt savā brīvā laika nodarbē, kas ļauj nokļūt pavisam citā pasaulē.

Laima –  Tautas lietišķās mākslas studijas “Vīgrieze” dalībniece – pirms astoņiem gadiem beidzot saņēmās piepildīt savu sen lolotu sapni: iemācīties aust un kļūt par audēju! Un tā nu viņas austās segas un spilveni, īpašas žūrijas izvēlētas, šogad piedalās Tautas lietišķās mākslas izstādē “Mēs” Dziesmu un deju svētku 150 gadu jubilejas ietvaros. Tajā vienkopus būs aplūkojamas latviešu tautas mākslas bagātības un daudzveidība, iepriecinot ikvienu izstādes dalībnieku ar latvisko amata prasmju mantojumu.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Katrai manis austajai segai vai spilvenam ir savs īpašais stāsts, kas veidojas jau pirms paša procesa – aušanas. Biežāk vispirms dzimst ideja par tehniku, ko pēc tam papildinu  ar krāsu gammu, taču reizēm krāsas “atnāk” pirmās – viss ir atkarīgs no konkrētā brīža sajūtām”.

Tāpēc katrs Laimas austais darbs ir kā mākslas darbs, un nav divu vienādu. Piemēram, reiz austa sega, kurai katra puse ir savā krāsā: viena sarkana – spēkam, bet otra zaļa – veselībai. Un atkarībā no noskaņojuma un vajadzības, to var lietot uz abām pusēm. Laimai jo īpaši patīk aust lakatus maziem bērniņiem, jo tajos caur latvju zīmēm var ieaust mūsu senču aizsardzību, dzīvesziņu un mīlestību. Un katram bērniņam Laima rada tieši viņam domātu lakatu, kas piepildīts vislabākajām domām un vārdiem!

Jā, Laima varbūt nav klasisks Dziesmu un deju svētku dalībnieks, kādu mēs iztēlojamies – dziedātājs vai dejotājs, taču viņa ir izturējusi milzu konkurenci starp sava amata meistariem, lai kļūtu par šo svētku dalībnieku pavisam citā jomā. Joma, kas latviešiem ir tikpat svarīga kā dziesma vai deja; tas ir mūsu senču aroda mantojums, kas aktuāls un ikvienam mīļš arī  mūsdienās. Un tas ir Laimas svētku stāsts – caur dziju pavedieniem ieaustas domas, emocijas un latviskais gars.

Laima novēl izbaudīt šo svētku laiku ikvienam, jo mūsu neredzamais spēks slēpjas tieši vienotībā!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.