– Ko atliek darīt? 18
– Populāri izsakoties, vēlēt par tām partijām, kas sakās turēt laukus. Tagad gan visi tā sola, braukā pa novadiem, un cilvēks diezgan viegli pakļaujas populistiskiem saukļiem, nevis reālām lietām. Līdz ar to nevajag ticēt, ka vairāksolītājs tagad nu būs tas īstais, jo apakšā viņam nekā daudz vis nav.
– Pelēkās krāsās zīmējat. Maz izredžu, laucinieks paliek atstumts.
– Nē, visās partijās tagad atplestām rokām ņem pretī reģionālo partiju biedrus, taču “Vienotības” reitings laukos vairs nav, kāds reiz bija.
E. Līcītis: – Pārbaudīsim, kā Gulbenē mērs pazīst savējo politiskās simpātijas. Par ko, jūsuprāt, gulbenieši nobalsos?
– Pārsvarā balsis aiziet “Vienotībai” vai ZZS. Nu – pašvaldību vēlēšanās uzvarējām mēs, Reģionālā apvienība…
– … ar vietējo, zināmo līderi.
– Domāju, ka plusus dabūs arī NA.
– Tad taču tie paši, kas bija un ir pie varas!
– Man jau arī piedāvāja gandrīz visas partijas – Nikolaj, nāc sarakstā! Esmu pateicis vēlētājiem, ka no Gulbenes prom neiešu, un man arī liekas, ka nereti, Saeimā ticis, tu tiec atrauts no zemītes un sāc peldēt. Bez tam ceļš jādod jaunatnei. No “bijušajiem” pietiek piedāvājumu – i premjeru partija, i Repše. Par viņiem visus akmeņus vilks ārā un karsēs kā uz pannas. Sudrabas partija un Reģionu apvienība tādi “svaigāki” nekā citi, īpaši jauna nemaz nav, ar ko domāt un rēķināties. Un kas nedabū 5% barjeru, tik izšķīdina balstiņas un cauri. Tāpēc tik tiešām – gandrīz tie paši paņems varu, kas jau bija, bet būtu labi, ja kas pamainītos. Kaut gan ar astoņām deviņām partijām Saeimā tas pārstāvības korpuss būs, ka tik turies. “Saskaņa”, protams, būs Saeimā, bet tai ir savi atbalsta centri, Gulbenē tā nekad nav bijusi populāra.