Publicitātes foto

Nikolajs Gogolis un Monika Zīle satiekas latgaliskā “Revidentā” 0

Mēneša nogalē, 24. novembrī, Daugavpils teātrī pirmizrādi pieredzēs Nikolaja Gogoļa lugas “Revidents” iestudējuma versija latgaliski “Revidents Sylagolā”, kuru Latgales reālijām adaptējusi rakstniece un dramaturģe Monika Zīle, LA.lv uzzināja teātrī.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Izrādē kopā ar Daugavpils teātra aktieriem piedalīsies Jānis Jarāns un Roberto Meloni.

Komēdija “Revidents” tapusi 1835. gadā, un tās autors lugu uztvēra kā attīrošu satīru un ieroci cīņā pret tobrīd pastāvošo netaisnību – amatpersonu attieksmi pret viņu pienākumiem un likuma izpildi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nikolajs Gogolis atzina: “Revidentā es uzdrīkstējos apkopot vienuviet visu netaisnību, kas notiek tajās vietās un gadījumos, kur visvairāk nepieciešama cilvēciskā taisnība un godprātība, un pie reizes par to visu pasmieties.”

Izrādes “Revidents Sylagolā” radošā komanda ir pārliecināta, ka N. Gogoļa komēdijas vēstījums šodien izskan tikpat aktuāli, kā tās tapšanas brīdī.

Gogoļa lugas notikumi šoreiz izvēršas mūsdienās, kādā Latvijas provinces pilsētiņā Silagalā, kurā dzīvojošas amatpersonas satriec ziņa, ka viņus drīzumā varētu apciemot revidents. Tajā pat laikā kādā no vietējām viesnīcām apmetas divi aizdomīgi kungi…

“Mēs vēlamies, lai “Revidents Sylagolā” atspoguļotu situāciju, kurā mēs pašlaik dzīvojam. Savukārt izmantojot oriģināldarbu vai tā burtisko tulkojumu, mēs izrādītu cieņu literatūrai, bet ne realitātei, kas mūs ieskauj. Tā kā mēs esam Eiropas Savienības daļa, lugas sižetā ir iekļauti arī ārzemnieki – Briseles ierēdņi, un iestudējumā piedalās arī pavisam neizdomāts ārzemnieks, itālis Roberto Meloni,” atzīmē izrādes režisors Oļegs Šapošņikovs.

Bet vai “Revidents Sylagolā” ir stāsts tikai par varu? Oļegs Šapošņikovs nepiekrīt: “Izrādes ideja – parādīt ne tikai varas netikumus. Pirmām kārtām mēs runājam par cilvēku, kurš ticis pie varas. Vaina nav nedz valsts iekārtā, nedz tautībā, nedz laikmetā, kurā dzīvojam. Viss ir atkarīgs no tā, vai eksistē personības garīgais pamats. Nākot pie varas, cilvēks pieņem lēmumu, kam viņš kalpos – saviem personīgajiem mērķiem vai augstiem ideāliem. Ar savu izrādi mēs vēlamies atgādināt tieši par to.”

Reklāma
Reklāma

Pirmizrāde – 24. novembrī plkst. 19, tuvākās izrādes – 25. novembrī plkst. 17.00 un 16. decembrī plkst. 17.00. Iestudējums paredzēts skatījājiem, kas vecāki par 16 gadiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.