Augstāks infekciju risks 0
Tie nefrologi, kuri patlaban strādā nieru transplantācijas nodaļā, tiks apvienoti ar klīnikas nefrologiem, lai kopīgi piedalītos pacientu primārajā uzraudzībā, kas būšot nesalīdzināmi labāka nekā līdz šim. Jo vairāk speciālistu iesaistīsies transplantācijas procesā, jo lielāka iespēja nodrošināt vairāk donoru un transplantāciju.
Aivars Pētersons: “Nieru transplantācijas nodaļa vairs nebūs kā atsevišķa karaliste slimnīcas teritorijā, kur daudz kas notiek, bet neviens īsti neseko, kas un kā. Šai medicīnas jomai ir jābūt visas slimnīcas godam un uzdevumam – kopumā ienesīgai, bet vajadzīgai – galvenokārt pacientiem.”
“Kāds sakars Pētersonam ar transplantāciju. Tā ir dziļi specifiska ķirurģiska joma, kurā nefroloģijas centra vadītājs nav strādājis. Es neesmu pret labām pārmaiņām, bet lai eksperti pierāda, ka jaunajās telpās transplantologiem būs labāki darba apstākļi,” aicina profesors Rozentāls. Bet medicīnas zinātņu doktors transplantologs, ķirurgs Aleksandrs Maļcevs uzsver, ka jaunajos apstākļos zudīšot robeža starp parasto pacientu, kuram nav tik liels infekciju risks, un pacientu pēc transplantācijas, kuram šis risks ir ļoti liels. “Bet ko gan te brīnīties, jo tagad jau ierasts runāt par klientu, kuru apkalpos, nevis pacientu, kuru ārstēs,” secina ķirurgs.
Medicīniskā padome: vecajiem jāaiziet no amatiem
Transplantologi gaida, kad Stradiņos būs lemt spējīga valde pilnā sastāvā, lai reorganizācijas jautājumā pieņemtu lēmumu, kas nāk par labu gan pacientiem, gan ārstiem. Bet tikmēr medicīniskā padome gatavo projektu, ka slimnīcas administratīvajos amatos nedrīkstēs strādāt personas, kas sasniegušas 65 gadus un vecākas. Tas nozīmē, ka amats, visticamāk, būs jāatstāj gan ķirurgam Bicānam, gan Latvijas Transplantācijas centra vadītājam Rozentālam. Cienījama vecuma ļaudis reformām pretojas visvairāk, neslēpa tie, kas virza slimnīcas reorganizāciju.