* Nepietiekama šķidruma uzņemšana ir viens no iemesliem, kāpēc nierēs veidojas tā dēvētās smiltis – sīki, līdz pusotram milimetram diametrā lieli graudiņi. Ja tādus atklāj ultrasonogrāfijā, jāpārbauda, vai nav paaugstināts urīnskābes daudzums urīnā un augsta kalcija koncentrācija asinīs – šie faktori palielina nierakmeņu rašanās iespējamību. 1


* Dažkārt par nierakmeņa esamību nemaz nenojaušam. Ja tas iekārtojies nieres bļodiņā un nepārvietojas, to nemanām. Kamēr tas neliels, orgāna darbība netiek traucēta. Mazāki nierakmeņi nereti slīd lejup un iesprūst urīnvada sašaurinājuma vietās, izraisot sāpes un bieži vien arī iekaisumu.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
Lasīt citas ziņas

* Sākotnēji nieru mazspējai nav nekādu īpašu izpausmju. Tai progresējot un nierēm nespējot izvadīt lieko šķidrumu, var veidoties tūska, tāpēc palielinās svars, kāpj asinsspiediens, bet izdalītā urīna apjoms samazinās.

Par šā orgāna spēku izsīkumu visprecīzāk liecina bioķīmiskā analīze, nosakot kreatinīna daudzumu asinīs. Tas izdalās tikai caur nierēm, un, ja asinīs tā ir vairāk nekā normāli, nieres acīmredzot nedarbojas pilnvērtīgi.

CITI ŠOBRĪD LASA

* Atšķirībā no klasiskās Rietumu medicīnas tradicionālajā Ķīnas medicīnā ir citāds ieskats par nierēm. Austrumnieki uzskata, ka nieru enerģētika pārvalda organisma attīstību, augšanu, dzimumnobriešanu, seksualitāti un libido.

* Nieru pārziņā ir mugurkaula jostas un krustu daļa, un problēmas šajā zonā vienmēr saistītas ar nieru enerģētikas traucējumiem, pārliecināti ķīniešu medicīnas speciālisti.

* Nieres uzglabā iedzimto enerģiju, ko pārmantojam no vecākiem. Tāpēc svarīgi nieru darbību līdzsvarot un nepārslogot, lai šo mantojumu neizšķērdētu nesaprātīgi.

* Novecojot iedzimtās enerģijas krājumi izsīkst, nieres novājinās, tāpēc ķīniešu medicīnas skatījumā veci ļaudis kļūst bailīgāki, piesardzīgāki, arī raudulīgāki. Nieres atbild par drosmi, kļūstot vājām, tā mazinās, bet bailes – vairojas.

* No nieru enerģētikas lielā mērā atkarīgas organisma pretestības spējas, tā reakcija uz laikapstākļu maiņu. Jebkura veida ekstremāla pārpūle tērē nieru enerģiju. Ja sevi pakļaujam pārlieku lielai garīgai vai fiziskai slodzei, enerģētiski cieš ne tikai nieres, bet visas organisma sistēmas, kas ar tām saistībā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.