Nezini, kāpēc zobi paliek dzelteni? Iespējams, tu pieļauj kādu būtisku kļūdu 21
Ja arī tu līdz šim cīnījies ar dzelteniem zobiem – neuztraucies! Tagad zobārsts ir atklājis, kas padara zobus dzeltenus.
Zobārsts Ferahs Hamids no “Aesthetique Dental Care” klīnikas Līdsā apgalvo, ka pārsvarā cilvēki pieļauj divas viegli labojamas kļūdas, kuru dēļ zobi dzeltē.
Pirmā ir tā, ka daži cilvēki izvēlas pirms zobu tīrīšanas nesamitrināt zobu birsti, uzskatot, ka tas palīdzēs efektīvāk atbrīvoties no netīriem traipiem.
Taču Dr. Hamids norāda, ka tā sauktā “sausā tīrīšana” ar sausu zobubirsti patiesībā var padarīt zobus blāvākus un līdz ar to arī dzeltenākus.
“Pirms zobu tīrīšanas ir ieteicams zobu birsti samitrināt. Šis nelielais solis atvieglo zobu pastas izkliedēšanu pa visiem zobiem, padarot tīrīšanu efektīvāku,” stāsta zobārsts.
Savukārt otra kļūda, kas tiek pieļauta, ir zobu tīrīšana pārāk drīz pēc skābu pārtikas dzērienu lietošanas.
Skābie dzērieni, piemēram, augļu sulas, vīns, gāzēts dzēriens ar cukuru un bez cukura, kā arī tādi pārtikas produkti kā apelsīni un greipfrūti var vājināt zobu emalju.
Dr. Hamids paskaidroja, ka zobu tīrīšana laikā, kad emalja ir novājināta, var novest pie tā, ka zobi kļūst dzeltenāki.
“Ja zobus tīriet pārāk drīz pēc skābu ēdienu ēšanas, zobu emalja var noārdīties un parādīsies dzeltenāks slānis,” apgalvo zobārsts Hamids.
Kā norāda ārsts, lai no tā izvairītos, pēc skābu ēdienu ēšanas vispirms jānogaida kāds brīdis, un tikai tad mazgājiet zobus. Tikai tādā gadījumā emalja paliks stipra, un zobi – veseli.
Daudzi zobārsti iesaka pirms zobu tīrīšanas pagaidīt vismaz stundu pēc skābu ēdienu un dzērienu lietošanas.
Dr. Hamida komentāri izskanējuši dažas dienas pēc tam, kad arī kāds cits zobārsts brīdinājis par balinošās zobu pastas lietošanas bīstamību.
Savā populārajā video, kas šobrīd ir noskatīts vairāk nekā 2 miljonus reižu, mutes veselības speciālists saviem TikTok sekotājiem stāstīja, ka balinošās zobu pastas “patiesībā nebalina zobus”.
Viņš sacīja, ka, lai gan sākotnēji tās var padarīt smaidu baltāku, noslaucot tumšāku emalju, ar laiku abrazīvās sastāvdaļas izraisa plānāku, dzeltenāku un jutīgāku zobu veidošanos.
Tas ir tāpēc, ka aizsargājošās zobu emaljas erozijas rezultātā atklājas dentīns – galvenā zoba daļa, kurai ir dzeltena nokrāsa.
Svarīgi atcerēties, ka par mutes dobuma veselību ir jārūpējas!
Raksts sagatvots pēc Dailymail publicētā materiāla.