Foto – Valērijs Miņkovs

Nevīstošie ziedi no polimērmāla + darba gaita fotogrāfijās 0

Dabīgie ziedi ir skaisti, tikai ātri novīst. Taču šo nelaimi iespējams novērst, puķu pušķus un kompozīcijas veidojot no… polimērmāla.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Pirms vairāk nekā 30 gadiem veidošanu no polimērmāla patentēja japāniete Kazuko Mijai. Bet, lai tas varētu notikt, viņa pirms tam ilgi meklēja materiālu, no kura varētu radīt trauslus, vijīgus, dzīvai dabai pietuvinātus objektus. Ar ķīmiķu atbalstu Kazuko tas izdevās.

Viņa tika pie zīdaini gluda, pakļāvīga, viegla, pašcietējoša materiāla – polimērmāla, no kura var tapt formas papīra plānumā un mežģīņu rakstu sarežģītībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzņēmīgā japāniete 1981. gadā izveidoja savu daiļamatniecības skolu Deco Clay Craft Academy, kurā interesenti var apgūt prasmi strādāt ar polimērmālu Deco. Pēc kāda laika – 1998. gadā – tādu pašu studiju Havaju salās atvēra viņas meita Jukiko Mijai.

Šis vaļasprieks ir ļoti populārs Japānā, Amerikas Savienotajās Valstīs, arī Krievijā. Pirms pieciem gadiem veidošanai no polimērmāla pievērsās arī rīdziniece Marina Potjomkina. Pirmo priekšstatu par šo nodarbi viņa guva internetā, YouTube noskatoties japānietes Kazuko Mijai demonstrējumus. Tie jauno sievieti tik ļoti aizrāva, ka viņa sāka meklēt iespējas, kur varētu kaut ko vairāk iemācīties. Uzzinājusi, ka Santkpēterburgā notiek polimērmāla veidošanas meistarklases, devās turp. Nu Marina jau ir beigusi vairākas, saņēmusi sertifikātus un arī atvērusi savu mākslas studiju “Marissa Fleur”, lai savu prasmi nodotu citiem.

– Strādājot ar polimērmālu, radošais process sagādā patīkamus brīžus. No šī materiāla var darināt ziedus, augļus, dārzeņus, puķu pušķus un vītnes, arī putnus un dzīvnieciņus, lellītes un groziņus – viskautko. Parasti sāk ar vienkāršāko – ar rožu, tulpju un narcišu atveidi, tad, uzkrājoties pieredzei un prasmei, pāriet uz sarežģītākām formām.

Polimērmāla veidojumi nav jāapdedzina. Tie izžūst 24 stundās, saglabājot savu formu.

Materiāls ir ļoti pakļāvīgs, viegli veidojams, no tā top īsti šedevri.

Studijā interesentiem iemāca veidot skaistas ziedu kompozīcijas, nevīstošus pušķus, ekskluzīvas rotaslietas un skulpturālas miniatūras, kas ne tikai izgrezno interjeru, frizūru un tērpu, bet arī noder kā oriģināla dāvana.

 

Iesācēji sāk ar vienkāršāko – ar rozi!

Materiāli

Japānā ražotais polimērmāls Clay Craft by Deco. To piedāvā septiņās krāsās. Lai iegūtu citus toņus, pamatkrāsas balto sajauc ar kādu no pārējiem sešiem. Veidošanas procesā izmanto šķēres, speciālus skalpelīšus, koka irbulīšus.

{gallery id=”1746″}

Darba gaita

1. Lai iegūtu rozā toni, balto polimērmālu sajauc ar sarkano.

2. Pēc tam izveltnē desiņu un sadala 12 vienādās daļās ziedlapiņu veidošanai.

Reklāma
Reklāma

3. Aplīti vienmērīgi izspaida vai izveltnē, līdz tas sasniedz aptuveni 1 mm biezumu.

4. No izveltnētā aplīša veido konusiņu – zieda viducīti.

5. Ap viducīti pakāpeniski audzē pārējās ziedlapiņas.

6. Savij kātiņu, lieko masu nokniebj.

7. Roze ir gatava.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.