Foto – Shutterstock

Pēc masāžas – reiboņi un paaugstināts asinsspiediens 0

“Man ir spondiloze. Daudz labāk jūtos pēc masāžas, taču daktere sacīja, ka pašlaik tā nav ieteicama. Vai masāža patiešām var kaitēt?” Edīte Balvos

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Atbild Baltijas Fizioterapijas centra fizioterapeite Elita Salgrāve:

“Masāža ir ļoti noderīga, jo palīdz atbrīvot muskulatūru un mazināt sāpes, taču tas nav vienīgais veids, kā ārstēt spondilozi. Labas alternatīvas ir ārstnieciskās vingrošanas un fizikālās terapijas metodes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Masāžu, tāpat kā jebkuru citu ārstniecības metodi, izmanto noteiktos gadījumos. Dažkārt no tās labāk atturēties. Izvērtēšanu, vai tā šobrīd būtu noderīga, vajadzētu uzticēt ārstam vai fizioterapeitam.

Izvēloties nepiemērotas masāžas tehnikas, var pastiprināties galvas reiboņi, paaugstināties asinsspiediens, rasties kardioloģiskas problēmas, tāpēc ar pašārstēšanos nevajadzētu aizrauties.

Ja mugurkaula kakla daļas sāpju iemesls ir ilgstošas, fiksētas darba pozas, piemēram, strādājot ar datoru, lietderīgāk būtu masāžu kombinēt ar ārstniecisko vingrošanu, lai mainītu nepareizo galvas un kakla pozīciju un novērstu problēmas cēloni, nevis tikai cīnītos ar sekām.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.