Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – Shutterstock

Sajūtu un emociju pārnešana un paušana trešās personas formā 0


Tā vietā, lai atklāti paziņotu partnerim, ka pārdzīvojam par viņa pēkšņo un, iespējams, neizprotamo atsvešināšanos, mēs nerunājam par savām izjūtām atklāti un vien nosakām, ka nespējam būt kopā ar cilvēku, kurš nepievērš gana daudz uzmanības mūsu ikdienai, vēlmēm un sajūtām. Pazīstama sajūta, vai ne?

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Nereti, baidoties no sarunas biedra reakcijas, izsakām aptuvenus apgalvojumus, šķietamus pieņēmumus un vien nojaušamus draudus, nerunājot par pašu izjūtām konkrētajā brīdī. Šis uzvedības modelis ir iekļaujams emocionālās šantāžas paņēmienu klāstā un partnerattiecībās rada nedrošības sajūtu, kā arī neuzticēšanos.

Pirmkārt, tas negatīvi ietekmē “šantažētāju”, kurš nejūtas gana drošs, lai atklāti runātu par savām emocijām, otrkārt, sēj bailes “šantažētajā” personā, cilvēkam, iespējams, pat nenojaušot, ka kaut kas attieksmē pret partneri radījis nepatīkamas izjūtas.

CITI ŠOBRĪD LASA
Tādējādi tiek veidota šķietami paralēla realitāte, kas ir atrauta no pāra ikdienas dzīves un patiesajām izjūtām. Tāpat mazinās savstarpējā sapratne, brīvības sajūta komunicējot un drošības sajūta par konkrēto attiecību nākotni.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.