Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – Shutterstock

Noslēgšanās sevī, kaitnieciskums un klusēšanas sods 0


Pasīvās agresijas formas ir dažādas, tomēr visbiežāk tā izpaužas kā domu, jūtu, emociju un viedokļa noklusēšana, šķietami pieņemot kādu situāciju, kas patiesībā rada vien negatīvas emocijas – dusmas, aizvainojumu, rūgtumu vai skumjas. Tādējādi reālas rīcības vietā, atklāti paužot savu noskaņojumu un sajūtas, tiek pielietota klusēšanas taktika, kā arī partnera “sodīšana”, neatklājot, kādi ir reālie rīcības iemesli.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Psihologi apgalvo, ka pasīvā agresija ir viens no izplatītākajiem neveselīgajiem uzvedības modeļiem, ja to pielieto partnerattiecībās, saskarsmē ģimenes lokā vai darba vidē.

Tās ietekme ir postoša un ilgtermiņā sagrauj attiecības, mazinot pāra savstarpējo uzticēšanos un saskaņu, tāpēc, lai cik sarežģīti tas reizēm arī nešķistu, atgādini sev un, vajadzības gadījumā, arī savam partnerim – par jūtām ir jāspēj runāt, atklāti paužot savu viedokli par partnera rīcību un tās sekām!
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.