Nevar gaidīt! 0

Man patīk peldēties, taču pēc pēdējās reizes sāka mocīt cistīts. Ir bažas, vai tik nevajadzēs atteikties no iemīļotajām ūdens procedūrām. Vai sporta nodarbības un uzturs var provocēt cistīta atkārtošanos? Līdzīgi simptomi atkārtojās arī laikā, kad ievēroju diētu. Tolaik palīdzēja dzērveņu un brūkleņu morsi un mežrozīšu novārījums.
 Laura K. Ikšķilē

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Lasīt citas ziņas

Lai gan vairumā gadījumu cistīta attīstību nosaka zarnu nūjiņa, saslimšanas ierosinātājs organismā nenonāk peldes laikā – tā jau ir jūsu urīnceļos. Ņemot vērā, ka cistīts atkārtojas, ir aktīvāk jācīnās ar cēloni, nevis ar sekām. Tiesa, apaukstēšanās ir viens no provocējošiem faktoriem.

Normālos apstākļos zarnu nūjiņai urīnceļos nav jābūt. Taču dažādu apstākļu sagadīšanās dēļ tā tur nonāk. Ja to laikus neiznīcina, var nākties ārstēt ne vien cistītu jeb urīnceļu iekaisumu, bet, iespējams, arī pielonefrītu, kas ir daudz nopietnāka saslimšana. Tādēļ pat tad, ja nepatīkamie simptomi jau ir mazinājušies vai pārgājuši, ir jāapmeklē urologs un jāveic izmeklējumi. Ārsts nozīmēs piemērotākos antibakteriālos un imunitātes stiprināšanas līdzekļus, lai kavētu slimības atgriešanos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ir vairāki iemesli, kuru dēļ cistīts mēdz atkārtoties. Visbiežāk recidīvi apdraud tos, kuri nav slimību izārstējuši, nav iznīcinājuši infekcijas izraisītāju.

Ja nesabalansēts uzturs vai pārmērīga aizraušanās ar sporta nodarbībām novājina organisma aizsargspējas, cistīts var atgriezties jebkurā brīdī. Tādēļ vienlaikus ar ārstēšanos ir jāmaina arī dzīvesveids. Urologa rekomendāciju zelta standarts ir ne mazāk kā divi litri ūdens dienā, izvairīšanās no asiem, sāļiem un pikantiem produktiem un alkohola, kā arī fiziskās aktivitātes. Ilgstoša sēdēšana izraisa asins sastrēgumu mazajā iegurnī, un arī tas var provocēt cistīta simptomus: biežu un sāpīgu urināciju vai sāpes vēdera lejas daļā vai urīnizvadkanālā. Retākos gadījumos var būt asins piejaukums urīnā.

Tautas līdzekļi – dzērveņu morsi un zāļu novārījumi – tikai papildina ārsta nozīmēto ārstēšanas kursu.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.