Foto – Timurs Subhankulovs

“Nevajag nosodīt, tas mūsu liktenis!”, “Nē, nav prāta darbs to atzīmēt!” Viedokļi par 16. martu krasi atšķiras 0

16. marts – vai par šo dienu runājot, ir pieļauta liela kļūda, melots valdības līmenī tiem, kuri to nesaprot? Mums visu laiku nākas attaisnoties gan pasaules acīs par šo dienu, gan latviešu leģionu, lai kādos tērpos viņi būtu armijā tērpti, viņi tomēr cīnījās par Latvijas brīvību.

Reklāma
Reklāma
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
Kokteilis
Laimīgais datums 22.02. – šīm 4 zodiaka zīmēm tā solās būt īpaši veiksmīga diena
Tramps iet uz visu banku – no Ukrainas prasa neiespējamo: atklātas skandalozā līguma detaļas
Lasīt citas ziņas

“Tas ir ļoti nosacīti teikts, ka viņi cīnījās par Latvijas brīvību. Skaidrs, ka leģionā visi nebija brīvprātīgie, daudzi bija iesaukti piespiedu kārtā, daudzi no viņiem tur negribēja atrasties, kā arī viņi karoja okupācijas armijas sastāvā,” TV24 Speciālizlaidumā atbild Klāvs Sedlenieks, sociālantropologs, RSU asociētais profesors.

“Mums ir bijuši vēsturiski piemēri no Latvijas brīvības cīņu laika, kad šāda sabiedrošanās ar okupācijas spēkiem bija nesusi rezultātu, bet tas Latvijas leģionāru stāsts nebūt nav viennozīmīgs un par 16. martu, manuprāt, mums nav jātaisnojas tikai ārpasaulei, bet arī Latvijas robežās nākas diezgan daudz skaidroties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Es personīgi uzskatu, ka šī diena un atzīmēšana nav prāta darbs!” viņš saka.

“Es esmu pats gājis gājienā un uzskatu, ka karavīram ir tiesības atcerēties savu cīņas biedrus, jo Baltijas valstīm jau bija tas sūrais liktenis, ka brāļi katrs varēja cīnīties savā pusē. Tur nav ko nosodīt, tāds mūsu liktenis bija!” pretēju viedokli pauž Kārlis Krēsliņš, bijušais NBS Apvienotā štāba priekšnieks.

SAISTĪTIE RAKSTI