Nepārliecinātība par sevi 32
“Kad runa ir par prezervatīviem, cilvēki mēdz uzpūst no mušas ziloni,” ir pārliecināts Hassi. “Kāpēc tu mani negribi par visiem simts procentiem? Tu man neuzticies? Mēs esam kopā tik ilgi! Es tev nemaz neesmu svarīgs?” Iespējams, daudz no tā esat dzirdējuši.
Ja prezervatīvs izjauc romantiku, tas nozīmē, ka seksuālajā dzīvē ir citas daudz lielākas nopietnas problēmas. Prezervatīvs te nav vainīgs, tas tikai ir aizsegs citām grūtībām. Hassi uzsver, ka cilvēki bieži jauc uzticēšanos ar drošību. Viens neizslēdz otru. “Es tev uzticos, bet tas nenozīmē, ka esi vesels.”
Kurš pērk prezervatīvus?
Jau pieminētajā pētījumā 50% respondentu teica, ka vīrieši un sievietes ir vienlīdz atbildīgi par kontracepciju. Gan vieniem, gan otriem jābūt līdzi prezervatīviem. Praksē tomēr lielākā daļa sieviešu sagaida, ka prezervatīvus pirks un nodrošinās vīrieši.
Pirkt prezervatīvus (it kā) nozīmē atzīties (citu priekšā), ka nodarbosies ar seksu baudas dēļ. Daudzas sievietes tādēļ jūtas neērti. “Ko cilvēki domās, ja es nēsāšu līdzi prezervatīvus?” Bet, kad prezervatīvu nebūs, vari atrasties daudz grūtākā situācijā. Jā, dažus vīriešus var samulsināt tas, ka tev mājās ir prezervatīvi vai tu nēsā tos līdzi. Bet patiesībā tas pierāda, ka tu nerīkojies neapdomīgi ar citiem partneriem.
Ja tomēr vīrietim vēl ir kādi jautājumi, Metjū Hassi piedāvā atbildēt: “Man nav jātaisnojas. Ja tu domā, ka es guļu ar visiem, – tās ir tavas tiesības, bet tad tu mani nemaz nepazīsti. Vai esi pārliecināts, ka mums ir vērts būt kopā?” Vissvarīgākais – vairāk jārunā par prezervatīviem, godīgi un atklāti. Pateicoties tam, jūsu attiecības kļūs stiprākas, laimīgākas un drošākas.
Avots: psychologies.ru