Foto – Vivanta Volkova

Netradicionāli risinājumi galda kājām 0

Ja pats vēlas izgatavot kādu mēbeli, var izvēlēties vienkāršu konstrukciju – galdu. Virsmu var par mazu naudu atrast būvmateriālu veikalos starp atgriezumiem, savukārt dārgāks, taču oriģinālāks variants būs, pasūtot izvēlētas formas un lieluma virsmu kādā galdniecībā vai pie konkrēta meistara.

Reklāma
Reklāma

 

Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Jauno virsmu (var izmantot arī mājās atrastu materiālu) atliek uzmontēt cauruļkājām vai metāla restīšu sistēmai ar grozu atvilktnēm. Plauktu sistēmu var kombinēt ar stikla plauktiem vai arī atsevišķām kokmateriāla loksnēm, kas jau kādā ražotnē sagarumotas par plauktiņiem. Jāatceras vienīgi, ka neviena materiāla plaukts bez paslēptām nesošām atbalsta brusām kā garenrāmja nedrīkstētu būt garāks par 80 cm. Izvēloties stikla loksnes (arī tad, ja paredzēts izvietot tur kādus vieglākus priekšmetus), jāielāgo, ka plānāks stikls var nebūt pietiekami izturīgs, bet biezāks materiāls pats būs par smagu.

Būvniecības un specializētajos furnitūras veikalos var atrast visdažādāko garumu un formu mēbeļu kājas, visbiežāk tās ir metāla vai plastmasas. Individuāli pasūtīta metāla furnitūra būs padārga.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jauniešiem ļoti patīk metāla kājas, tās parasti izvēlas arī galdiem un plauktiem, uz kuriem novieto datoru, mūzikas un televīzijas aparatūru, taču spožie mēbeļu balsti iederas arī piemērota stila interjerā. Virtuvē, saimniecības un citās telpās, kur ir skapji ar bīdāmām durvīm, lieliski noder aizsegtas vai redzamas mazas cauruļkājiņas. Tagad ražotāji gādā, lai mazās mēbeļu kājiņas būtu regulējamas, tādējādi dodot iespēju mēbeli līmeņot. Ja iegādātas mazās plastmasas kājas, tad mēbeles apakšdaļu aizsedz ar vairogu.

Galdiem paredzētas dažāda augstuma un diametra cauruļkājas, kam nav pārāk daudz variāciju, – tīra caurule, kas metāliski pulēta vai hromēta, vai arī ietērpta kāda dekoratīva materiāla čaulītē, kas atgādina plastmasu, koku vai citu metālu. Cauruļkājas izmanto arī zemas letes vai augstas bāra letes balstīšanai.

Agrākos laikos un arī tagad restaurējot izmanto koka furnitūru. Pusdiengaldam noderēs četras virpotas kājas vai viena grezni veidota un griezta, kur kokgriezumā var “nolasīt” solītās pusdienu pārpilnības aprakstu. Virpotas koka kājas var meklēt galdniecībās, kā arī kokmateriālu veikalos, turklāt šim nolūkam var izmantot virpojumus, kas paredzēti koka margu reliņiem.

Balstot mēbeli, mēdz izmantot arī netradicionālākus risinājumus: bambusa niedres, keramikas detaļu krāvumus, vienu virs otras sakrautas kastes, lielus, žuburainus celmus un zaru konstrukcijas.

Savukārt, mainot atvilktnēm vadotnes, meistaram noteikti ieteicams vispirms izstāstīt, kas un cik daudz atvilktnēs tiks glabāts. Vadoties pēc slodzes jeb atvilktnes svara, cenas atšķiras ne tikai dažādiem ražotājiem, bet arī viena uzņēmuma produkcijai, jo konstrukcija un materiāli izvēlēti atkarībā no atvilktnes sāna augstuma, mēbeles dziļuma un glabājamā svara.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.