Einšteins – Izraēlas prezidents? 1
Iespējams, jūs nezinājāt, ka reiz olimpiskās medaļas tika piešķirtas arī mākslas disciplīnās? No 1921. līdz 1948. gadam olimpisko spēļu ietvaros tika organizētas sacensības mākslās, un medaļas pasniedza arhitektūras, literatūras, mūzikas, glezniecības un skulptūras nozarēs. Gatavajam produktam gan bija jābūt saistītam ar olimpisko spēļu tematiku, un pirmais darbs, kas saņēma balvu, bija paša spēļu pamatlicēja Pjēra de Kubertēna “Oda sportam”, tiesa, uzrakstīta ar pseidonīmu. Šīs sacīkstes Kubertēns nodēvēja par “Mūzu pieccīņu”.
Pirmā bumba, ko sabiedroto armija nometa uz Berlīnes 2. Pasaules karā, nogalināja vienīgo ziloni Vācijas galvaspilsētas zoodārzā.
Albertam Einšteinam 195. gadā piedāvāja kļūt par Izraēlas otro prezidentu, taču viņš atteicās, sakot, ka viņam trūkst “dabisku spēju un pieredzes strādāt ar cilvēkiem”.
Divi Prinstonas pētnieki (te būtu vietā runāt par “trakā zinātnieka” arhetipu!) 1929. gadā pārvērta dzīvu kaķi par telefona aparātu. Procedūras apraksts ir visai netīkams, tas citastarp ietver kaķa galvaskausa augšdaļas nozāģēšanu un nelaimīgā dzīvnieka nogalināšanu eksperimenta beigās, lai pārliecinātos, ka pēc kaķa nāves skaņas pārvade pārtrūkst…
ASV 40. prezidents Ronalds Reigans universitātes laikā sešus gadus bija pludmales glābējs un esot izglābis 77 cilvēkus no noslīkšanas.