Bairona lācis, vergi un agrīnās protēzes 1
Kad Meksikas prezidentam ģenerālim Antonio Lopesam de Santa Annai 1838. gadā pēc lielgabala radīta ievainojuma nācās amputēt kāju, viņš pieprasīja, lai loceklis tiktu apbedīts ar visiem militārajiem pagodinājumiem.
Amerikas Valstu Konfederācijas likums aizliedza vergu tirdzniecību. Interesanti, ka, sākoties ASV Pilsoņu karam, konfederātu ģenerālim Robertam Lī patiešām nebija vergu, kamēr ASV ģenerālim Grāntam bija…
Līdz 19. gadsimta vidum rietumu pasaules iedzīvotājiem bija lielas problēmas ar zobiem. Bieži jau ap gadiem 30-35 puse vai pat vairāk zobu bija kariesa skarti un izlūzuši vai izrauti. Protēzes bija dārgas, turklāt tik neveiklas, ka ne ēst, ne sarunāties, tās lietojot, nebija īsti iespējams. Tādēļ pēc Napoleona karagājiena Lielbritānijā izgudroja asprātīgu veidu, kā izveidot efektīvākus savu zobu aizstājējus, un protēzēs ievietoja mirušo karavīru zobus…
Populārs līdzeklis “Mrs. Winslow’s Soothing Syrup”, ko briti 19. gadsimtā izmantoja, lai nomierinātu pārāk raudulīgus bērnus, saturēja morfiju. Diemžēl tas noveda pie vairākiem dokumentētiem un nezināma skaita nedokumentētu nāves gadījumu, pēc kura šo līdzekli aizliedza.
Kaismīgais sociālists Karls Markss deviņus gadus aktīvi rakstīja rakstus “New York Daily Tribune”. Tiesa, arī tajos pievērsās šķiru cīņai, bet ne tikai.