Neticami aizraujoši vēstures fakti, kurus nemāca skolā 1
Arābu cipari, ilgākais un īsākais karš
Ir daudz lietu, kuras mēs pieņemam par patiesām, taču šis vēsturisko faktu apkopojums liks jums paskatīties uz visu pasaules vēsturi citām acīm.
Islandes Parlaments ir senākais nepārtraukti darbojošais parlaments pasaulē. Tas tika nodibināts 930. gadā.
Nekādi nav skaidrs, kādēļ Eiropā lietotos ciparus dēvē par arābu cipariem, ja tie nākuši no Indijas, bet arābu valstīs skaitļu apzīmēšanai tiek izmantotas gluži atšķirīgas zīmes, kā to zina ikviens, kurš bijis Ēģiptē.
Pizas tornis, pretstatā populāram uzskatam, nekad nav bijis taisns. Sašķiebās jau tā 1173. gadā ielietie pamati, un, kad simts gadus vēlāk tika uzbūvēts pats tornis, tas uzreiz bija tieši tāds, kādu to pazīstam.
Kaut gan ikviens, kurš skolā mācījies vēsturi, zina, ka garākais karš pasaules vēsturē ilga simt gadus (ne jau velti to sauc par Simtgadu karu), tā nav patiesība. Karš starp Nīderlandi un Skillas salu ilga no 1651. gada – Kromvela valdīšanas laiku Anglijā – līdz 1986. gadam. Šajā karā netika izdarīts neviens šāviens, un neviens negāja bojā. 1986. gadā neviens vairs neatcerējās, vai karš tiešām kādreiz ticis oficiāli pieteikts, taču katram gadījumam tika noslēgts miera līgums.
Līdzīgi ar Londonas lielo ugunsgrēku Šekspīra laikā: tas iznīcināja vismaz 13 500 namus, taču bojā gāja tikai astoņi cilvēki…
Turpretī Angļu-Zanzibāras karš ilga tikai 38 minūtes, toties tajā gāja bojā veseli 500 Zanzibāras armijas karavīri un tika ievainots viens brits.