Foto – Shutterstock

Ārsts atklāj, kādas vīrieša izskata iezīmes liecina par viņa seksuālo temperamentu, auglību un veselību 6

Lai gan sievietes mēdz apgalvot, ka izskatam nav nozīmes, tomēr neapzināti gribas, lai mīļotais vīrietis ir fiziski pievilcīgs, veselīgs. Turklāt pēc dažām ārējām pazīmēm var spriest par viņa spēju radīt pēcnācējus.

Reklāma
Reklāma

Augums un svars

Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Jaunākie pētījumi androloģijā, medicīnas nozarē, kas pēta un ārstē vīrieša veselību, atklāta savstarpēja saistība starp vīrieša ārējo izskatu un viņa fertilitāti jeb auglību. Tiesa gan, šie kritēriji vērtējami kopā ar veselības stāvokli.

Andrologs Jurijs Fiļins skaidro, ka augsts sievišķo iezīmju īpatsvars vīrieša izskatā (plāni un mīksti mati, taisna to augšanas līnija uz pieres un vēdera lejasdaļā, augsts balss tembrs u.tml.) var liecināt par iespējami vāju seksuālo temperamentu. Šādā gadījumā dzimumsistēma ir daudz uzņēmīgāka pret ārējās vides kaitējumiem un dažādu slimību radītajām blaknēm. Tiesa, arī mačo tipa vīrietis nav pasargāts no auglības traucējumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

! Vīrieša augums un svars par auglību neko būtisku neizsaka. Svarīga ir šo rādītāju attiecība jeb ķermeņa masas indeksu (ĶMI).

Liekais svars var liecināt par zemu svarīgākā vīrišķā dzimumhormona testosterona līmeni. Arī tauku kroka, kas nabas apvidū pārsniedz 6–7 cm, var vēstīt to pašu. Taču tas nenozīmē, ka visiem vīriešiem ar paaugstinātu ĶMI ir auglības problēmas. Piemēram, sportistiem lielas muskuļu masas dēļ šis rādītājs var būt paaugstināts. Arī apaļīgajiem vīriešiem ļoti bieži ir normāla spermas kvalitātes analīze – pietiekams aktīvu spermatozoīdu skaits, piemērota uzbūve un struktūra. Tāpēc jāņem vērā vēl citi mērījumi, piemēram, Broka indekss, ko piemēro maza auguma (līdz 170 cm) vīriešiem, Breitmana indekss u.tml.

Vesela vīrieša gurnu apkārtmēram jābūt vidēji apmēram par 10 cm mazākam nekā plecu platumam.

Nozīmīgs ir kāju un roku garums attiecībā pret augumu. Skaidri izteiktas auguma disproporcijas, piemēram, garas kājas un šauri pleci vai izteikti gari un tievi roku pirksti var liecināt par auglības problēmām. Un pretēji – platas delnas var vēstīt par labu auglības potenciālu. Kopsakarības pamatā ir hormonālā sistēma. Ņemot vērā, ka kauli aktīvi aug pusaudža vecumā, auguma disproporcija ļauj secināt, ka tolaik varēja būt hormonālie traucējumi, kas ietekmē ne tikai kaulu augšanu, bet arī pusaudža vai jaunieša dzimumsistēmas attīstību.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.