“Uzķerties” uz fotoradara sodu, saprotams, nav nekas patīkams. Uzreiz domas raisās par situāciju, kurā bijām neuzmanīgi. Kur un kāpēc?
Redakcijā saņēmām ziņu no kāda vīrieša, kuram gadījies pārsniegt ātrumu Igaunijā.
Viņš saka: “Nesen gadījās pārsniegt ātrumu Igaunijā. Otrā dienā jau manā e-pastā bija atbilstoša soda kvīts. Uzreiz arī sapratu, kur biju neuzmanīgs. Cik zinu, Latvijā soda kvīts par pārkāpumiem pienāk vien pēc vairākām dienām. Varbūt LA.LV var noskaidrot, kāpēc tā?”
Sazinājāmies ar Valsts policiju, lai rastu atbildi uz šo jautājumu.
Policijā skaidro: “Igaunijā un Latvijā atšķiras normatīvie akti, kuri nosaka lēmuma pieņemšanas termiņu administratīvajā procesā. Latvijā lēmuma pieņemšanas termiņi ir noteikti Administratīvās atbildības likumā. Jāuzsver, ka Valsts policija pēc iespējas ātrāk apstrādā un pieņem lēmumu par administratīvā pārkāpuma izdarīšanu.”
Ieskatījāmies arī pieminētajā Administratīvās atbildības likumā. Tā 81. pantā atrodams Latvijā noteiktais termiņš.
“Administratīvā pārkāpuma procesā dokumentus paziņo saskaņā ar Paziņošanas likumu. Dokumentus paziņo nekavējoties, bet ne vēlāk kā triju darbdienu laikā no dokumentu sagatavošanas dienas, ja šajā likumā nav noteikts cits termiņš.”
Pie reizes arī jautājām policijas pārstāvjiem, cik soda kvītis par radaru fiksētajiem pārkāpumiem pērn izsūtītas.
2023. gadā pieņemtie lēmumi par pārkāpumiem (tai skaitā ātrums, octa, tehniskā apskate, vinjete), kas fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem: