Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (no kreisās), Saeimas deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš, Eiropas Komisijas viceprezidenta amata kandidāts Valdis Dombrovskis un Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete piedalās partijas “Vienotība” 12. Saeimas vēlēšanu rezultātu sagaidīšanas pasākumā.
Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (no kreisās), Saeimas deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš, Eiropas Komisijas viceprezidenta amata kandidāts Valdis Dombrovskis un Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete piedalās partijas “Vienotība” 12. Saeimas vēlēšanu rezultātu sagaidīšanas pasākumā.
Foto – LETA

Nesaskaņas “Vienotībā” iezīmē iespējamo ietekmes maiņu partijā 2

Atsevišķi politiķi un arī politologi norāda uz iespējamo ietekmes maiņu un arī nesaskaņām partijā “Vienotība”, savukārt politiskā spēka pārstāvji to oficiāli noliedz.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

“Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars aģentūrai LETA uzsvēra – partija ir “ļoti vienota un ļoti cieša”, tāpēc nav nekāda pamata runāt par nesaskaņām vai šķelšanos.

Savukārt neoficiālās sarunās atsevišķi politiķi norāda, ka pēc vēlēšanām vērojama ietekmes pārdale starp dažādām “Vienotības” grupām. Oficiāli partijas biedri to noliedz.

CITI ŠOBRĪD LASA

Politoloģe Ilga Kreituse aģentūrai LETA sacīja, ka, viņasprāt, šis “Vienotībai” ir viens no grūtākajiem periodiem un tajā notikusi ietekmes maiņa. Pēc Kreituses domām, šis laiks tiek izmantots, lai mainītu akcentus no pašreizējās līderes Solvitas Āboltiņas (V), kura netika pārvēlēta nākamajā Saeimā, uz citiem cilvēkiem. Pēc politoloģes domām, pašlaik šo politisko spēku nevar uzskatīt par vienotu komandu ar vienotām nostādnēm.

Komentējot situāciju ar individuālajām vēlēšanu kampaņām, kas tiek pārmestas atsevišķiem biedriem, Kreituse norāda, ka “Vienotība” neņēma vērā Reformu partijas (RP) mācību, kad no tās pirms pirmās 11.Saeimas sēdes izstājās vairāki biedri.

Savukārt politoloģe Iveta Kažoka uzskata, ka vairākām partijām pēc vēlēšanām ir “trauksmains laiks” un “Vienotība” ir viena no tām. Arī Zaļo un zemnieku savienība neesot “miera osta”, tāpat arī “Saskaņa” neesot apmierināta ar vēlēšanu rezultātiem.

Runājot par iespējamo situācijas attīstību “Vienotībā”, Kažoka norāda, ka iespējami dažādi varianti – šķelšanās, vadības maiņa vai arī partija kļūs vēl spēcīgāka.

Arī viens no koalīcijas partneriem – ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis – šodien žurnālistiem sacīja, ka pašlaik sarunas par valdības veidošanu atsevišķos jautājumos uz priekšu nav pavirzījušās, jo “Vienotībā” neesot ar ko runāt. Pašlaik “Vienotībā” ir liela neskaidrība, taču viņš norādīja, ka neveltīs šai situācijai kādu “skaistu epitetu”, ko varētu pateikt, ja atrastos opozīcijā. Brigmanis nesniedza plašākus komentārus par šo jautājumu, jo tas nebūtu korekti.

Kampars šādus izteikumus saista ar pārpratumu vai arī mēģinājumu savērpt kādu intrigu, jo sarunas par valdības veidošanu virzījušas uz priekšu raiti un priekš pirmās nedēļas panāktas jau nozīmīgas vienošanās gan par premjera kandidātu, gan par vairākām atbildības jomām.

Reklāma
Reklāma

Šajās dienās izskanējusi “Vienotības” politiķu neapmierinātība ar atsevišķu biedru individuālajām kampaņām. Savukārt līdz šim ietekmīgais partijas politiķis Dzintars Zaķis, kurš līdz ar Āboltiņu bija viens no “Vienotības” faktiskajiem līderiem, atkāpās no Saeimas frakcijas vadītāja amata pēc tam, kad partijas biedrs Juris Vidiņš vērsās Drošības policijā ar lūgumu izvērtēt iespējamos balsu pirkšanas gadījumus Latgalē, lai panāktu Zaķa ievēlēšanu Saeimā. Ja Zaķis nebūtu atkāpies, daļa frakcijas biedru uzstātu uz balsojumu šajā jautājumā.

Pats politiķis gan kategoriski noliedz viņam veltītos pārmetumus par balsu pirkšanu.

Zaķis iepriekš piedalījās valdības veidošanas sarunās, savukārt šoreiz tam nebija deleģēts vēl pirms izskanējušās informācijas par iespējamo balsu pirkšanu Latgalē.

Šīs nedēļas sākumā valdības veidošanās sarunās līdz ar Kamparu un premjerministri Laimdotu Straujumi “Vienotību” pārstāvēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš savulaik bija viens no RP dibinātājiem, politiķe Ilze Viņķele.

Šajās dienās komandējumā ārpus Latvijas ir Āboltiņa, taču pēc atgriešanās viņa šajās sarunās piedalīsies tāpat kā iepriekš. Tāpat arī “Vienotības” valde nākamajā dienā pēc vēlēšanām jau paziņoja, ka neredz iemeslu partijas priekšsēdētājas maiņai. Decembrī gaidāms partijas kongress un tajā jābūt arī partijas vadības vēlēšanām, jo beigsies pašreizējās vadības pilnvaru laiks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.