Nesamazinās kūlas ugunsgrēku skaits; nodeg arī vairākas ēkas 0

Nesamazinās kūlas ugunsgrēku skaits, jo pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) devies uz 87 pērnās zāles degšanas vietām. Aģentūru BNS dienesta pārstāve Viktorija Šembele informēja, ka nodegušas arī vairākas ēkas.

Reklāma
Reklāma
Trīs mērces, kuras nekavējoties vajadzētu izmest no ledusskapja. Kādu kaitējumu veselībai tās var nodarīt?
“Valsts iestādē darba laikā durvis ir slēgtas, bet, tiekot iekšā, sajutos kā templī” – apmeklētājs dalās dīvainajā pieredzē pēc VID filiāles apmeklējuma 11
Ilgmūžības eksperti dalījušies ar pavisam vienkāršu rīta rutīnu, kas palīdzēs nodzīvot līdz 100 gadu vecumam
Lasīt citas ziņas

Lielākie no pērnā gada zāles dedzināšanas gadījumiem reģistrēti Daugavpilī, Gulbju ielā, – 7 hektāri, Ludzas novada Rundēnu pagastā – 7,5 hektāri un Rēzeknes novada Sakstagala pagastā – 6,5 hektāri.

Pagājušajā diennaktī kūlas dedzināšanas dēļ nodegušas arī vairākas ēkas. VUGD saņēma informāciju, ka Salacgrīvas novada Liepupes pagastā deg kūla un pirts. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka pirts deg jau ar atklātu liesmu 25 kvadrātmetru platībā. Līdzās tai bija degusi kūla triju hektāru platībā un jaunaudze 1,5 hektāru platībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Glābēji devās arī uz Limbažu novada Pāles pagastu, kur dega kūla un saimniecības ēka. Ēka, kurā atradās siens, dega pilnā 130 kvadrātmetru platībā, aizdegās arī netālu esoša pamesta ēka 35 kvadrātmetru platībā, kā arī kūla viena hektāra platībā. Iespējams, ka ugunsgrēks izcēlies tieši kūlas dedzināšanas dēļ.

Rīgā, Jaunciema gatvē, dega dārza mājiņa un kūla, arī Daugavpilī, Nīderkūnu ielā, dega dārza mājiņas un kūla. Kopumā ugunsgrēkā sadega trīs dārza mājiņas un kūla 7,5 hektāru platībā.

Šogad kopumā reģistrēti jau 659 kūlas ugunsgrēki. Visvairāk kūlas ugunsgrēku šogad reģistrēts Zemgalē – 197, Rīgā un Rīgas reģionā – 176, Latgalē – 120 un Kurzemē – 97, savukārt vismazāk kūlas ugunsgrēku šogad reģistrēts Vidzemē – 70.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, VUGD informēs Lauku atbalsta dienestu par kūlas degšanas vietām. Šo zemju īpašniekiem par lauku nesakopšanu un kūlas degšanu tiks samazināts Eiropas Savienības (ES) mazāk labvēlīgo apvidu maksājums.

Pērnās zāles dedzināšana Latvijā ir aizliegta. Par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 200 līdz 500 latiem vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm. Sodu var piemērot gan policija, gan VUGD inspektori.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.