“Nesakiet, ka neesat brīdināti!” Krievijas propagandists nosauc Eiropas pilsētu, kura varētu saņemt pirmo kodoltriecienu 832
Izmaiņas Krievijas kodolieroču doktrīnā kļuvušas par centrālo tēmu Krievijas valsts televīzijas propagandas raidījumos. Mediju grupas “Rossiya Segodnya” ģenerāldirektors Dmitrijs Kiseļovs raidījumā “Vesti Nedeli” atklāti piedraudēja Londonai ar kodoltriecieniem.
“Ir paplašināta to valstu kategorija, uz kurām attiecas kodolieroču atturēšanas politika. Faktiski tās kļūst par potenciālajiem mērķiem,” norādīja Kiseļovs.
Viņš atgādināja, ka Apvienotā Karaliste piešķīra Ukrainai raķetes “Storm Shadow”, ar kurām Ukrainas Bruņotie spēki veica triecienus pa Krimu: 2023. gada septembrī Melnās jūras flotes štābs Sevastopolē tika iznīcināts, un decembrī tika nogremdēts lielais desanta kuģis “Novočerkassk”.
Londona sākotnēji aizliedza izmantot šīs raķetes Krievijas teritorijā, taču britu izdevums “The Guardian” 11. septembrī ziņoja, ka Apvienotā Karaliste ir atcēlusi šo ierobežojumu. Piecas dienas vēlāk izdevums “The Times” precizēja, ka tas ir iespējams tikai ar ASV piekrišanu.
“Ja Lielbritānija atcels ierobežojumus Kijivai, ļaujot “Storm Shadow” raķetēm veikt triecienus dziļi Krievijas teritorijā, iespējams, tā sastapties ar atbildi,” brīdināja Kiseļovs. Viņš piebilda, ka pat šāviņi ar “mikroskopiskām” kodolgalviņām var izraisīt teroru.
“Militārie objekti Lielbritānijā paši kļūs par leģitīmiem mērķiem. Nav nekādu šaubu. Nesakiet, ka neesat brīdināti. Un Londonai derētu atcerēties, ka Britu salās vispār nav pretraķešu aizsardzības sistēmas. Nu, pilnīgi nekādas,” draudīgi izteicās Kiseļovs.
Iepriekš viens no Putina propagandas televīzijas kanāliem saviem skatītājiem demonstrēja video simulāciju, kurā dots iznīcinošs kodoltrieciens pa Londonu, kura rezultātā dzīvību zaudētu 850 000 cilvēku un vēl divi miljoni tiktu ievainoti.
Jau vēstīts, ka Krievijas diktators Vladimirs Putins Drošības padomes sēdē ierosinājis izdarīt grozījumus valsts kodoldoktrīnā. Viņš apgalvoja, ka jāņem vērā “jaunie militārie draudi” Krievijai un tās sabiedrotajiem un jāprecizē kodolieroču izmantošanas nosacījumi.
Diktators norādīja, ka kodolvalsts, kas atbalsta citas valsts uzbrukumu Krievijai, atzīstama par agresoru. Viņš gan tieši nepaskaidroja, vai jaunajai dokumenta versijai jāparedz šādā gadījumā kodolieroču pielietošana. Tas varētu attiekties arī uz Ukrainu, kuru cīņā pret Krievijas agresiju atbalsta ASV un citas Rietumu kodolvalstis.
Kremļa saimnieks precizēja, ka tas attiecas uz stratēģiskās un taktiskās aviācijas lidmašīnām, spārnotajām raķetēm, lidrobotiem, kā arī uz citiem lidaparātiem.
Diktators arī norādīja, ka mainītā doktrīna rezervēs tiesības pielietot kodolieročus agresijas gadījumā gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju. Tas attiecas arī uz gadījumiem, ja kāda valsts, izmantojot konvencionālos ieročus, radīs “kritiskus draudus Krievijas suverenitātei”. Putins arī apgalvoja, ka kodolieroči esot “vissvarīgākā valsts un pilsoņu drošības garantija”.