Apvainojumi arī internetā 34
Šis raksts varbūt nebūtu tapis, ja pēc vairāku mēnešu pauzes šā gada marta vidū Anita atkal nebūtu sākusi saņemt nejaukas īsziņas no acīmredzami tā paša sūtītāja, kuru sakacinājis kāds pavisam nevainīgs dzejolis reģionālajā laikrakstā “Ziemeļlatvija”. Ar šī laikraksta interneta portālu Anitai ir slikta pieredze tajā ziņā, ka, tiklīdz tur parādās viņas vārds, tā uzreiz tiek ierakstīti nejauki, provocējoši komentāri, līdzīgi īsziņām, tikai bez rupjiem vārdiem, daļa – ar pašas Anitas vārdu. Dzejniece neveiksmīgi mēģinājusi panākt aizskarošo komentāru dzēšanu, bet portāla redaktore Sarmīte Ozola atsaucas uz vārda brīvību un to, ka uzmana komentāru tiesiskās nianses. Anita par komentāriem vērsusies ar iesniegumu Tiesībsarga birojā un saņēmusi atbildi, ka par neslavas celšanu interneta komentāros var ierosināt kriminālprocesu, ar lūgumu par to jāvēršas policijā. Anita par to vēl domās. Tiesu praksē šādi gadījumi ir reti, to izskatīšana smagnēja. Kā paskaidroja Valkas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Jānis Vehi, ja policija nodarbotos tikai ar apvainojumiem, kas izskan interneta vidē, nekam citam neatliktu laika.
Tātad: kas attiecas uz internetu, Anitai vēl vismaz ir cerības aizstāvēt savu godu, taču telefona īsziņu sakarā laikam cerību nav nekādu. Kamēr policija nesaskata reālus draudus nodarīt smagus miesas bojājumus.
“Dzejniecei nevajadzētu asi reaģēt uz apvainojumiem, kaut arī tas nav viegli un tie ir sāpīgi, jādistancējas no tiem. Jo internets ir ļauns, bet, kas attiecas uz telefonu, jāmaina tā numurs, sliktās īsziņas nav jālasa, ar cilvēkiem, kas nepatīk, nav jārunā,” tā iesaka portāla ziemellatvija.lv redaktore Sarmīte Ozola.