“Nereti bija tā, ka priekšā bija slēpnis…” Slaidiņš stāsta par Krievijas specdienestu viltību, kad krievu karavīri padevušies gūstā ukraiņiem 85

Ukrainas Galvenā izlūkošanas pārvalde (GUR) ziņojusi, ka arvien biežāk krievu karavīri ir sākuši padoties gūstā, jo īpaši tas notiekot Harkivas apgabalā projekta “Gribi dzīvot” ietvaros, tā TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” zināja stāstīt NBS majors un Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš, infromējot par jaunumiem kara frontē Ukrainā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Ukraiņi projektu “Gribi dzīvot” izveidoja jau 2022.gadā. Tas ir projekts, kurā vienlaikus ir nodrošināts gan uzticības tālrunis, kur zvanīt un padoties gūstā, gan arī e-pasts, kurp sūtīt vēstules. Projektu “Gribi dzīvot” pārvalda GUR. “Tas paredzēts Krievijas militārpersonām, kuras nevēlas piedalīties konfliktā, lai var droši padoties Ukrainas bruņoto spēku gūstā,” precizēja Slaidiņš.

Taču šajā visā ir “viena nianse”, ko zina, protams, arī Krievijas speciālie dienesti, tā norādīja NBS majors. “Katrreiz, kad kāds pieteicās, ukraiņi gāja pat pretim, lai izvilktu viņu laukā! Un nereti bija tā, ka priekšā bija slēpnis, kad Krievijas Federālais drošības dienests jau bija kaut ko atkodis, un tādā veidā bija diezgan pamatīgas sadursmes ar zaudējumiem abās pusēs,” pastāstīja NBS majors TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā zināja teikt Slaidiņš, tad pēdējā informācija no pagājušā gada liecina, ka viena mēneša laikā šī projekta ietvaros pieteikušies gūstā 3-4 tūkstoši krievu karavīri. “Tas ir daudz! Tagad viņi nesaka, cik tas ir. Varbūt arī pareizi ir, ka viņi nepublicē, cik daudz ir [krievu gūsteņi padevušies]. Bet šis uzticības tālrunis darbojas. Protams, Krievijā tas tiek bloķēts visādos veidos, bet nu gan jau ir pieeja,” pieļauj Slaidiņš.

NBS majors paskaidroja, ka tie krievu karavīri, kuri padevušies gūstā, var arī palikt Ukrainā. “Parasti tas netiek izpausts, kā viņi nokļuvuši gūstā vai paši padevušies… Kādam noteikti piedāvā stāties krievu leģiona rindās, bet skaidrs, ka ir jāpārbauda, jo tā var arī iefiltrēt nodevējus tur iekšā. Tas ir pamatīgs darbs, lai pārbaudītu, kas tas ir par cilvēku,” skaidroja Slaidiņš.

Turklāt GUR esot komentējuši, ka krievu gūstekņi ticējuši tam, ka netiks sūtīti uz Ukrainu kā “lielgabala gaļa” un varēs tur “atsēdēt un nebūs jāiet uzbrukumos”. Bet tikai pēc mobilizācijas sapratuši, ka tagad “viņi nevēlas mirt un būt kara noziedznieki”, tāpēc padevušies gūstā ukraiņiem. “Viņi cenšas glābt savas dzīvības,” piebilda Slaidiņš, stāstot par krievu karavīriem, atsaucoties uz GUR sniegto aktuālo informāciju par krievu gūstekņiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.