Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.
Foto: LETA

NEPLP pārsūdzēs tiesas lēmumu atbloķēt vairākus Krievijas izklaides telekanālus 0

Tiesa nolēmusi piemērot pagaidu noregulējumu un atgriezt Latvijas informatīvajā telpā Krievijas telekanālus “TNT Comedy” (THT – Комеди), “TNT4 International”, “Friday International” (Пятница), “KHL TV Channel” un “TNT Music”, izriet no Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Ivara Āboliņa ieraksta tviterī.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Āboliņš sola, ka NEPLP šo tiesas lēmumu pārsūdzēs.

Aģentūra LETA noskaidroja, ka NEPLP lēmumu no Latvijā retranslējamo programmu saraksta izslēgt Krievijas televīzijas kanālus Administratīvajā rajona tiesā apstrīdējis šo kanālu retranslētājs – uzņēmums “Global Media”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Firmas.lv” dati liecina, ka uzņēmums reģistrēts 2016.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. 2020.gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza 3,875 miljonus eiro, un tas nopelnīja 290 000 eiro. Dati par pagājušo gadu vēl nav publiskoti. Kompānijas lielākais īpašnieks ar 70% daļu ir Adilbeks Žanabajevs, Andžejam Pjateckim pieder 28,5%, bet Jeļenai Kičikovai – 1,5% kompānijas kapitāldaļu.

Jau ziņots, lēmumu bloķēt minētos izklaides kanālus NEPLP pieņēma marta sākumā, jo kāds ar Krievijas uzņēmumu “Gazprom Media Holding” saistīts uzņēmums atrodas ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) sankciju sarakstā.

Āboliņš norāda, ka tiesas ieskatā fakts, ka Latvijas informatīvajā telpā darbojas “Gazprombank” tieši un netieši piederošas programmas, neapdraud Latvijas informatīvo telpu un OFAC sankciju fakts neko nenozīmē.

“NEPLP lēmumu pārsūdzēs, jo diemžēl tiesa nav izpratusi lēmuma būtību un pamatojumu,” raksta Āboliņš.

Kā ziņots, NEPLP 7.martā pieņēmusi lēmumu no Latvijā retranslējamo programmu saraksta izslēgt 18 Krievijas televīzijas kanālus – “THT- Comedy” (THT – Комеди), “ТНТ 4”, “THT4 International”, “TNT” (THT), “THT Music”, “FRIDAY International” (Пятница), “KHL TV channel”, “Кинопремьера”, “КИНОСВИДАНИЕ”, “Мужское кино”, “Ля-минор ТВ”, “Авто Плюс – Телеканал Авто-Плюс”, “Ностальгия”, “Живи!”, “Кто есть кто”, “Малыш-ТВ”, “Русская ночь”, “Zee TV”.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Latvijā pārtraukti vairāku desmitu Krievijas un Baltkrievijas TV kanālu rādīšana. NEPLP uzsver, ka tas darīts, novēršot draudus Latvijas drošībai.

SAISTĪTIE RAKSTI