Foto- LETA

Nepilsoņiem vairāk jāskaidro ieguvumi no pilsonības 0

Lai mazinātu nepilsoņu skaitu, tiem būtu vairāk jāskaidro, kādas ir priekšrocības pilsonības iegūšanai, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors Deniss Hanovs.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Lai tiktu ārā no “Rimi”, tagad vajag kuponu”- pircēji samulsuši, kā tikt ārā no veikala, ja nekas netiek nopirkts
Mājas
Ideālais banānu uzglabāšanas veids – tie nekļūs melni nedēļām ilgi
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Lasīt citas ziņas

Viņš atzina, ka naturalizācijas process Latvijā ir salīdzinoši vienkāršs un pilsonība ir viegli iegūstama, ja to vēlas, taču aktuālākais jautājums šobrīd ir – kāpēc pašreizējie nepilsoņi nevēlas iegūt pilsonību.

“Pēc būtības naturalizācijas process ļauj diezgan ātri kļūt par pilsoni. Un ja tā vēlme piedalīties ir, (..) tad ir diezgan viegli kļūt par pilsoni, un tad principā reizi divos gados pašvaldību vēlēšanās un pēc tam Saeimas vēlēšanās paust savu attieksmi. Jautājums, kāpēc to nevēlas tie, kas vēl joprojām ir nepilsoņi,” sacīja Hanovs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš atzina, ka uz šo jautājumu vienas atbildes gan nav, daļa nepilsoņu nevēlas naturalizēties, jo ir šeit dzimuši un auguši, un uzskata, ka tādējādi pilsonība tiem pienāktos automātiski, citi nepilsoņi savukārt varētu būt zaudējuši ticību, ka iegūstot pilsonību, kaut ko spēs mainīt vai ietekmēt lēmumu pieņemšanu valstī. Saimnieciskajos jautājumos atšķirības pilsoņiem un nepilsoņiem gan ir ļoti nedaudz.

Hanovs prognozēja, ka diez vai iecere par automātisku pilsonības piešķiršanu nonāks līdz referendumam un, ja arī nonāks, tad tajā nebūs pozitīva rezultāta, taču drīzāk politiķiem vajadzētu skaidrot, kāpēc ir jākļūst par pilsoni un jāpalīdz cilvēkiem to darīt.

Latvijā šā gada sākumā no 2,042 miljoniem iedzīvotāju nepilsoņi bija 312 tūkstoši jeb apmēram 15%. Visvairāk nepilsoņu ir ar krievu tautību – 205 tūkstoši. Ar nepilsoņu  pasi lielākoties ir iedzīvotāji vecumā no 49 līdz 65 gadiem, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotie dati šā gada sākumā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.