Foto – AFP/LETA

“Nepieaugt” pie ekrāniem!
 0

Šobrīd dzimušie bērni, sasnieguši septiņu gadu vecumu, veroties televīzijas vai datora ekrānā, būs pavadījuši vairāk laika nekā skolā, brīdina britu zinātnieki.


Reklāma
Reklāma

 

7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Kokteilis
Viņos mīt neapdzēšama uguns! 5 datumos, kuros dzimuši paši karstasinīgākie partneri
Lasīt citas ziņas

Sarunā ar britu laikrakstu “The Daily Telegraph” psihologs Eriks Sigmans norādījis, ka septiņgadīgs bērns drīz vien veselu gadu no sava niecīgā mūža būs pavadījis, skatoties televizora, datora vai telefona ekrānā. “Pilnvērtīga bērna attīstība un teicama veselība ir iespējama, tikai ierobežojot laiku, kuru jūsu atvase pavada iepretim dažādu veidu ekrāniem,” skaidrojis Sigmans. “Datorspēļu, klēpjdatoru, televīzijas un viedtālruņu lietošana ir saistāma ar liekā svara rašanos, kā arī dažādām sirds slimībām un diabētu.” Pārlieka jauno tehnoloģiju lietošana var negatīvi ietekmēt arī bērna psiholoģiju, piemēram, viņam skolā būs grūti koncentrēt uzmanību un apgūt mācību vielu. Tāpat var tikt iedragātas viņa spējas veidot saziņu ar citiem cilvēkiem, raksta “The Daily Telegraph”.

“Daudzi vecāki televizorus un datorus izmanto kā elektroniskās auklītes, kurām uztic bērna izklaidēšanu. Tādā gadījumā varam teikt, ka bērnu audzina trīs vecāki,” secinājis Sigmans. Jaunajiem vecākiem viņš iesaka savus bērnus pie televizora vai datora nesēdināt ātrāk kā trīs gadu vecumā. “Samazinot laiku, ko bērns ikdienā pavada pie ekrāniem, kā arī neforsējot viņa iepazīstināšanu ar televizoru un datoru, var radīt krietni labākus apstākļus viņa veselībai,” skaidro britu psihologs. Risks bērna veselībai var rasties, ja viņš pie ekrāniem pavada vairāk nekā divas stundas dienā. Diemžēl lielākā daļa bērnu līdz septiņu gadu vecumam šādi pavada teju trīsreiz vairāk laika.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.