Nepatīkams aromāts trauku mazgājamajā mašīnā… Kā likvidēt? 1
“Kā likvidēt nepatīkamu aromātu trauku mazgājamajā mašīnā? Izmēģināju vairākus trauku mazgāšanas līdzekļus, bet smaka vienalga paliek.” Kristīne Furdaka Rīgā
No trauku mazgājamās mašīnas nepatīkama smaka visbiežāk vēdī tad, ja nav iztīrīts filtrs vai ir aizmirsts, ka mašīnai ik pa laikam nepieciešama ģenerālā tīrīšana. Ražotāji norāda, ka pēc katras mazgāšanas reizes filtrus ieteicams izņemt un nomazgāt zem tekoša ūdens. Tieši filtros paliek visas ēdienu atliekas no mazgāšanas ūdens, un, tos neiztīrot, trauku mazgājamā mašīna ātri sasmok. Reizi mēnesī filtri obligāti jātīra, pēc tam palaižot pilnu mazgāšanas ciklu bez netīriem traukiem.
Ieteicams mašīnas durvis turēt pusvirus, lai iekšpusē nesakrājas mitrums un nerada nepatīkamu smaku. Jo īpaši tas svarīgi, ja mašīnu lieto reti. Regulāri ar mitru sūkli vai drāniņu notīra blīvējumu ap durvīm, jo bieži vien tur sakrājas ēdienu atliekas, kas izraisa sliktu aromātu. Ēdienu atliekas var iekļūt arī ierīces sprauslās un nobloķēt ūdens smidzināšanas caurumus, tāpēc der tās pārbaudīt un nepieciešamības gadījumā iztīrīt ar plastmasas suku.
Rūpīga apkope trauku mazgājamajai mašīnai nepieciešama tāpat kā mājai logu mazgāšana pavasarī un rudenī un skapju revidēšana. Divas reizes gadā šī ierīce pilnībā jāiztīra. Kā tas darāms? Vispirms apkopj visus filtrus, sprauslas, durvju blīvējumus. Pēc tam talkā ņem speciālos tīrīšanas līdzekļus. Veikalos tagad nopērkamas dažādas tabletes, pulverveida vai šķidrie tīrīšanas līdzekļi trauku mazgājamo mašīnu apkopei (piemēram, Finish, Yplon, Sonett, Somat, Fairy). Tie ne tikai novērš nepatīkamas smakas, bet arī likvidē taukus un kaļķakmens nosēdumus mašīnas iekšpusē. Līdzekļus ievieto tukšā mašīnā bez traukiem un izvēlas mazgāšanas ciklu ar augstāko temperatūru. Var arī izmantot citronskābi – ieliekot divas mazās paciņas dozatorā un palaižot programmu bez priekšmazgāšanas, tas labi novērš nepatīkamās smakas, un mašīnas iekšpuse kļūst žilbinoši spīdīga.
Ja netīros traukus ilgāku laiku atstāj mazgājamajā mašīnā, gaidot, kad sakrāsies tik daudz, lai varētu palaist programmu, arī tam ir risinājums – kad puse mašīnas piepildīta ar traukiem, var ieslēgt noskalošanas programmu, tādējādi izvairoties no nepatīkama aromāta rašanās.