Foto AFP/Scanpix/LETA

Nepatīkama tendence uz Latvijas autoceļiem 0

Nepatīkama tendence uz Latvijas autoceļiem – ik mēnesi 250 autovadītāju pamet notikuma vietu pēc satiksmes negadījuma izraisīšanas, vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

2017. gadā Latvijā kopumā notikuma vietu ir pametuši un pēc tam identificēti 3 000 autovadītāju. Tas ir gandrīz par 400 šoferiem vairāk nekā 2015. gadā. Sodi par šādu pārkāpumu ir ļoti bargi. Ja autovadītājs ir atstājis notikuma vietu, paredzēts sods no 70 līdz 700 eiro vai “tiesību” atņemšana no trīs mēnešiem līdz diviem gadiem. Sekas bieži vien ir smagākas nekā pats nodarījums.

Normunds Krapsis, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks:”Prakse rāda, ka cilvēki paši to novērtē kā maznozīmīgu notikumu, domādami, ka bojājumi ir nebūtiski. Kad tiek noskaidroti vainīgie un izskaidrots, ka bija jāpaliek notikuma vietā, tad bieži vien asaras un puņķi un tiesības var arī zaudēt.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr Rīgas reģionā notikuma vietu pērn bija pametuši 3 200 autovadītāju, no tiem 60% izdevās sameklēt. Atrastie pēc tam autovadītāji parasti ir izbrīnīti, jo viņiem licies, ka neviens šo negadījumu nebija pamanījis. Taču bieži vien atrast cilvēku ir daudz vienkāršāk nekā mums liekas. Galvaspilsētā ir ļoti attīstīta videonovērošanas sistēma.

Jevgeņijs Platais, Rīgas pašvaldības policijas Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks:”Daudz videoieraksti tiek pieprasīti. Mums nav ilūziju, ka visu mēs redzam un fiksējam, bet tehnika to nodrošina. Visvairāk kameru koncentrācija ir Vecrīgā, bet tādas mums ir gan Ķengaragā, gan Sarkandaugavā, gan Imantā un Iļģuciemā. Tagad liels projekts – 44 kameras tiks uzstādītas Bolderājā un Daugavgrīvā.”

Katru gadu vairāki autovadītāji, kuri ir uzbraukuši gājējam vai saskrāpējuši citu auto un pametuši notikuma vietu, paši pēc laika ierodas policijā. Skaidrojums šim solim ir viens – nespēja sadzīvot ar ļoti lielu vainas sajūtu.

Ja ir gadījies izdarīt pat ļoti nelielu bojājumu svešai automašīnai un tās īpašnieks nav bijis klāt, atstāt viņam zīmīti ar savu kontaktinformāciju, pēc policijas domām, nav pareiza rīcība. Uz negadījuma vietu noteikti jāizsauc policijas darbinieki. Jo pretējā gadījumā tas tiks uzskatīts par negadījuma vietas pamešanu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.