Nepārvērtē savas spējas 0

Parasti apgalvo, ka fiziskās aktivitātes uzlabo veselību, tomēr reti saņemts paskaidrojums, kādas pozitīvās tendences tās rada.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Sportojot organisms tiek vairāk norūdīts pret ikdienas stresu, tā rezultātā uzlabojas imunitāte un citas aizsargreakcijas, skaidro sporta ārste Sandra Rozenštoka. Fiziskās aktivitātes palīdz arī pavisam praktiskās situācijās, kad, piemēram, jānoķer gandrīz nokavēts autobuss. Sports palīdz pēkšņi, kad kaut kas fiziski ir jādara, jo ķermenis ir labi attīstīts un slodze neradīs organismam lielu piepūli.

Regulāri nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm, uzlabojas gremošanas procesi, jo pēc slodzes organismam vajadzīgas krietni daudz barības vielu, sirds darbojas ņiprāk un aktīvāka kļūst asinsrite. Arī vielmaiņa noris efektīvāk. Rosīgāk strādā visas organisma sistēmas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Slodzes laikā izdalās hormoni (testosterons), kas padara cilvēku vīrišķīgāku un uzlabo muskuļu tonusu. Cilvēks labāk izskatās, un viņam ir bezrūpīgāks garastāvoklis.

Arī emocionāli gūstam labumu, jo, piemēram, spēlējot basketbolu ar draugiem, izjūtam pozitīvas emocijas un uzlabojam draudzības saites. Veselīgi izkustoties, iegūstam pārliecību par sevi.

Ir reizes, kad asinsvados veidojas trombi, kas tos var nosprostot, izraisot infarkta risku. Tā kā vēnas vijas gar un starp muskuļiem, tad regulāra muskuļu stiepšana palīdz asinis sūknēt atpakaļ uz sirdi, nenospriegojot vēnu sieniņu – tā tik ļoti neizstaipās un nerada sastrēgumu, kas veicina trombu veidošanos.

Tāpat fiziska slodze palīdz līdzsvarot asinsspiedienu. Ziemā ļoti laba ir distanču slēpošana, kas pat nodedzina vairāk kaloriju nekā skriešana, jo aktīvi darbojas arī rokas.

Ja cilvēks jau ir gados vai kopš pēdējās sportošanas aizritējis krietns laiciņš, bet vēlas uzsākt darīt ko fiziski aktīvu, vispirms vajadzētu doties uz konsultāciju pie ģimenes ārsta. Nav prātīgi pārforsēt – jāseko līdzi savai pašsajūtai, pirmajās reizēs ieteicams aktīvi iet, bet pēc trim četrām soļošanām var sākt tipināt, skriet.

Ja atsāk sportot par strauju un pārvērtē savas spējas, var rasties veselības problēmas – reibonis galvā, sāpes kājās un mugurā. Sākumam pietiks ar pašu mazumiņu, un vienmēr jāseko līdzi savai pašsajūtai.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.