Neparasti: no zāģētiem koku zariem izveido praktiskas un skaistas lietas! 0
Zāģējot koku zarus, tīrot grāvmalas un dārza aizaugušos kaktus, vicas un maikstis, kas malkai par sīku, parasti tiek sadedzinātas. Taču tā ir izšķērdība, jo no tiem var tapt praktiskas un skaistas lietas dārzam.
6 padomi krūmu mākslā
1. Dilstošā Mēnesī, kamēr vēl nav lapu, ir pēdējais laiks sagādāt dārzam vajadzīgos mietiņus, maikstis pupām un zirņiem. Īstajā laikā zāģētas, tās izturēs pat vairākus gadus, bet lapainās līdz rudenim būs pagalam.
2. Lai koku varētu izmantot ilgāk, resnākajām nūjām noņem mizu. Pietiks vismaz pāris vietās ar nazi iešņāpt garu brūci, jo miza atdalīsies un nokritīs pati.
3. Resnākos balsta kokus ieteicams impregnēt. Gana labi, ja aizsargājošajā šķīdumā iemērc vismaz galus. Koka mūžu pagarinās arī tas, ja zemē duramo daļu apsvilinās ugunskurā. Lakotas zaru konstrukcijas neizskatās sevišķi gaumīgi. Ja tomēr vēlas apstrādāt, labāk krāsot sev tīkamā tonī. Zaļā nederēs, jo vizuāli saplūdīs ar apkārtnes ainavu un laupīs veidojumam efektu.
4. Praksē pārbaudīts – koks kalpos ilgāk, ja zemē tas iedurts otrādi, nekā audzis dabā. Ar kājām gaisā sevišķi ekonomiski ir likt resnākos balsta kokus.
5. Līkstis naglot nav vēlams, jo naglas vietā tās drīz sapūs un salūzīs. Resnākus kokus labāk stiprināt ar skrūvēm. Tās ieskrūvē dziļāk, bet brīvo daļu aizdrīvē, lai netiek klāt mitrums. Sīkākus zarus stiprina ar auklām vai stieplēm.
6. Dažādām konstrukcijām piemērotākas ir lazdas. To garie un lokanie stumbri noder arkām, lapenēm un vigvamiem. Apakšējā daļa lieliski noderēs tomātu balstam. Taisnākās un garākās lazdas aug upmalās, mežmalās, kur tām vairāk gaismas.