Neparasti dzīvespriecīgs un daudzkrāsains miteklis. Saimniece pati atjauno mēbeles ar vēsturi 0
Ziemas spirgtumā mūsu sirdis iesilda mākslinieces KARINĒ PARONJANCAS krāšņās gleznas. Tikpat dzīvespriecīgs un daudzkrāsains kā viņas palete ir arī Karinē dzīvokļa interjers, kurā jūtams austrumnieku temperaments. Tas ir likumsakarīgi, jo māksliniecē “runā” gan armēņu, gan krievu gēni. Ornaments, ziedi – tie ir viņas galvenie izteiksmes līdzekļi un darbojas kā universāli informācijas nesēji – vispārinājums, simbols, maģija, tilts no pagātnes uz tagadni.
Māksliniece dzīvo Rīgā, Imantā, modernas augstceltnes otrajā stāvā. Dzīvokli izgaismo plašs logs, kas aizņem teju visu sienas platību, bet īpašu noskaņu rada pašas Karinē autrumniecisko motīvu māksla.
– Šis ir mana dzīvokļa otrais iekārtojuma un krāsojuma variants. Pirmais tapa laikā, kad studēju Mākslas akadēmijā, toreiz tas bija spilgts – koši zils, tirkīza krāsā, ar mozaīku, šķīvju lauskām, guļamistaba iekārtota kā buduārs. Vārdu sakot – tāds traki kičīgs, atbilstošs studentu tusiņiem. Pēc tam, kad jau beidzu studijas un kļuvu ģimenes cilvēks, gribēju ko citādu – mierīgāku. Tāpēc interjera pārveidei pieaicināju savas kolēģes mākslinieces Annu Silabramu un Anitru Bērziņu. Nu iznāca tāds eklektisks iekārtojums ar Provansas stila iezīmi. Tam ir raksturīgas vitrīnas, kumodes un bufetes, koka galdi un krēsli, izdaiļoti ar maigu ziedu gleznojumu.
Dzīvoklis ir kompakts – studijas tipa ar virtuves daļu un leti, atsevišķi – bērnu istaba un vannas istaba. Gaiteņa un vannas istabas grīdas ir apsildāmas. Dzīvokļa pievienotā vērtība – otrā stāva plašais un garais balkons, kurā studiju laikā rīkots ne viens vien jautrs pasākums. Tagad tajā ir neliels dīvāns, krēsli un galdiņš tējas dzeršanai.
Saimnieces ieteikums
– Mēbeles ar vēsturi patiesi ir pelnījušas ”otru elpu”, tāpēc viens no atjaunošanas veidiem, ko esmu izmantojusi pati, ir dekupāža – ar salvešu, papīru, zelta, sudraba vai auduma palīdzību.