Nepalaid garām – nedēļas nogalē būs četri neparasti bezmaksas koncerti! 0
Galma mūzika
Jau piektdien, 6. septembrī, plkst. 20 Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā bez maksas var apmeklēt Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāla 2019 noslēguma koncertu “Mūzika karaļa Gustava Ādolfa galmā”, informē ansamblis “Stadt-Hautboisten Riga”.
Koncertā būs iespēja dzirdēt Baltijā līdz šim vienīgo vēsturisko koka pūšaminstrumentu ansambli “Stadt-Hautboisten Riga” (Kristīne Kupča, Ieva Nīmane, Dmitrijs Maksimovs, Elīna Vidriķe, Andris Arnicāns, Māris Kupčs) un īpaši festivālam veidotu 17. un 18. gadsimta komponistu mūzikas programmu.
Tāpat koncerts piedāvās interesantu vēsturisko koka pūšaminstrumentu arsenālu – baroka obojas, taili, oboju d’amore, oboju da caccia, blokflautu, baroka fagotus un klavesīnu.
Indijas stāsti
Mūsdienu kultūras foruma Baltā nakts 2019 ietvaros 7. septembrī plkst. 20 koncertzālē Palladium notiks orķestra Rīga koncerts Marko Polo. Indijas stāsti .
Koncerta mākslinieciskās idejas autors ir orķestra Rīga diriģents Valdis Butāns, un klausītāji tajā tiks aicināti muzikālā ceļojumā uz Indiju un citām austrumu zemēm.
Koncertā skanēs divi laikmetīgās mūzikas skaņdarbi pūšaminstrumentu koncertorķestrim – Luisa Serrano Alarkona Marko Polo. Indijas grāmata un Dana Vilsona Avatars .
Muzikālo vēstījumu bagātinās muzikologa Borisa Avrameca lasītā eseja par Indijas mūziku Marko Polo ceļojumu laikā.
Sansusī arī Rīgā
Baltās nakts programmā iekļauts Sansusī vakars koncertzālē Tu jau zini, kur 7. septembrī no plkst. 20.30 līdz 2 naktī.
Rīkotāji koncertu apraksta kā kulturālu piedzīvojumu ar koncertu un instrumentālistu kautiņu jeb kulturālu desertu četros slāņos, kas noslēgsies ar stundu garu diskotēku.
Plkst. 20.30–21.30 skanēs kamerorķestra B Sharp koncerts diriģenta Artūra Gaiļvadībā, muzicēs solisti Jolanta Strikaite-Lapiņa (soprāns), Armands Siliņš (baritons), Ritvars Garoza (sintezatori).
Pēc pusstundu ilga starpbrīža plkst. 22–23 gaidāms instrumentālistu kautiņš, kurā piedalīsies ansambļi Art-i-Shock un Quarda .
Sansusī instrumentālistu kautiņi jau otro reizi Baltajā naktī . Sastāva ziņā tie kļūst tikai lielāki. Šoreiz kausies un pļaukāsies meiteņu trio Art-i-Shock un puišu kvartets Quadra .
Jāatzīmē, ka abu ansambļu pianisti – Agnese Egliņa un Rihards Plešanovs – jau ne reizi vien ir svilinājuši savā starpā uz kautiņu plača. Taču šī būs spēle ar pavisam citiem apgriezieniem.
Tieši pusnaktī sāksies stundu ilga ambientās mūzikas programma Woodpecker project , kurā muzicēs Andris Dzenītis, Gatis Zaķis, Ritvars Garoza un Arvīds Kazlausks
Bet no plkst. 1 līdz 2 akadēmiskās mūzikas diskotēkas DJ lomā iejutīsies komponists Platons Buravickis, kurš sola neatstāt sēžam nevienu.
Viesi no Polijas
Atzīmējot Latvijas un Polijas Republiku simtgades, 8. septembrī VEF Kultūras pils Lielajā zālē uzstāsies izcilais kamerkora un kamerorķestra apvienotais ansamblis “Capella Cracoviensis” no Polijas.
“Capella Cracoviensis” kamerkoris un orķestris no Polijas ir viens no interesantākajiem senās mūzikas ansambļiem, tas izceļas ar plaši pārstāvētu žanru repertuāru, izmantojot vēsturiskos mūzikas instrumentus un spēles tehnikas.
Ansamblis dibināts 1970. gadā, pateicoties tā laika Krakovas Filharmonijas direktora Jerzija Katleviča iniciatīvai izveidot ansambli, kas specializējies agrīnās mūzikas izpildīšanā.
Šobrīd ansamblis izpilda dažādu žanru mūziku – sākot no viduslaikiem līdz pat laikmetīgās mūzikas pasaules pirmatskaņojumiem.
Ansamblis ir uzstājies daudzos ievērības cienīgos festivālos un koncertzālēs un kopā ar izciliem viesmāksliniekiem.
Savā repertuārā “Capella Cracoviensis” iekļāvuši tādas operas kā G.F.Hendeļa “Amadigi di Gaula”, V.A.Mocarta “Figaro kāzas”, K.V.Gluka “Orfejs un Eiridīke”.
Tāpat “Capella Cracoviensis” uzstājušies ar īpašiem projektiem, radot neordināras performances. Piemēram, atskaņojot K. Monteverdi madrigālus piena bārā, V.A.Mocarta “Rekviēmu” karaokes versijā, izpildot F.Mendelszona koru dziesmas un “Sapni vasaras naktī” mežā, piedaloties bērniem ar redzes traucējumiem.
Par vienu no lielākajiem sasniegumiem ansamblis uzskata 2016. gada 27. augustā atskaņotās Bēthovena simfonijas uz vēsturiskajiem instrumentiem, kas tiešraidē tika pārraidītas radio, ko kopumā vēroja 2300 cilvēku liela auditorija. Unikālajā skanējumā piedalījās kopumā 90 instrumentālisti, 44 vokālisti un pieci diriģenti.