Kristapa Kalna foto

Nemirstīgie “Pūt, vējiņi!” – ar Kalniņa mūziku un Dziesmu svētku filtru 0

Skanot Imanta Kalniņa leģendārajai kinomūzikai, ceturtdien, 13. septembrī, Latvijas Nacionālais teātris atklāj savu simto sezonu ar Raiņa “Pūt, vējiņi!” Elmāra Seņkova režijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Kur slēpjas “Pūt, vējiņu” fenomens? Vai tiešām poētismā un ilgās? Rakstot lugu, Rainis ilgojās pēc Latvijas, bet mums tā jau ir. Kas tad šodien ir šīs ilgas? Un pēc kā? Pēc Ulda muskuļu spēka, kas jādzesē dzerot? Pēc Barbas absolūtā godīguma, kas viņu iedzen Daugavā? Kāpēc šī ir populārākā Raiņa luga?

Režisors Elmārs Seņkovs: “Šī ir mana pirmā satikšanās ar Raini teātrī. Sākumā zināmais stāsts man raisīja asociācijas ar Gunāra Pieša filmu, ar mazliet naivi romantisko stāstu starp mīlniekiem. Strādājot ar lugu, “Pūt, vējiņi!” man atvērās kā liela mēroga traģēdija, kas stāsta daudz vairāk, nekā biju paredzējis. Tā liek domāt par šodienu – par mums, par mūsu kultūras mantojumu, par dziedāšanas svētkiem, par kopējo telpu, kurā mēs dzīvojam.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Rainim mūsu izrādē ir “uzlikts” Dziesmu un deju svētku filtrs – piederības sajūta, ko visi piedzīvo svētkos, vienalga, vai viņi piedalās vai vēro klātienē vai caur televizora un datora ekrāniem. Simtgades svētki šovasar bija fenomens. Tāds beznosacījumu prieks. Un ļoti gribas, lai šo sajūtu cilvēki gūst atkal, skatoties izrādi. Sajūtu, ka mēs esam kopā. Tā ir piederība visos līmeņos. Ne tikai kā gaidītam šī teātra skatītājam, bet piederības sajūta Rainim, arī Latvijas ļoti īpašajam simtgades gadam. Es esmu iztēlojusies, ka mēs izrādē rādām mazu daļiņu no mūsu visu lielās Latvijas un ka mēs esam kopā,” – stāsta izrādes vizuālās koncepcijas autore Monika Pormale.

Uldis izrādē atveido Jēkabs Reinis, Barbu – Laura Siliņa. Zane būs Agnese Cīrule, Māte – Lāsma Kugrēna, Anda – Madara Botmane, Didzis – Raimonds Celms, Orta – Lolita Cauka, Ciepa – Inga Misāne-Grasberga, Gatiņš – Kārlis Reijers. Izrādē būs arī aktieri Ģirts Jakovļevs, Esmeralda Ermale, Astrīda Kairiša un Uldis Dumpis. Tāpat izrādē piedalās Tautas deju ansamblis “Līgo” (vad. Jānis Purviņš) un Tautas deju ansamblis “Teiksma” (vad. Jānis Ērglis.)

Izrādē izmantotas Kurzemes novada etnogrāfisko tautas tērpu reprodukcijas no TDA “Līgo” kolekcijas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.