Nemierīgas kājas naktī. Eju pie ārstiem, nepalīdz! Ko darīt? 0
Esmu bijusi pie daudziem ārstiem, bet joprojām kāju rauj krampji, it īpaši naktī guļot. Pie kura speciālista man jādodas? RITA PREIĻOS
Flebologs Ints Ūdris uzsver, ka veselas ķermeņa daļas cilvēks parasti nejūt. Kāju tirpšana un krampji vakarā vai naktī var liecināt par venozās atteces traucējumiem – ja vēnu pārslodze ir ilgstoša, rodas kļūme asiņu attecē un asinsvadu bojājumi. Dažkārt kāju krampju iemesls ir dziļo vēnu tromboze, izmaiņas organisma vielmaiņas norisē, magnija trūkums vai dzelzs anēmija, kalcija antagonistu grupas medikamenti. Iespējama arī neiroloģiska patoloģija un vienas slimības simptomu uzslāņošanās citai. Šādas sūdzības bieži mēdz saukt par nemierīgu kāju sindromu.
Tā izpausmes katram cilvēkam atšķiras. Vieni jūt tikai viegli izteiktu smaguma sajūtu kājās, citiem ir spēcīgas sāpes, kas izraisa miega traucējumus naktī un miegainību, nogurumu dienā. Sindroms vienlīdz bieži raksturīgs gan sievietēm, gan vīriešiem, bet līdz ar vecumu vērojams biežāk un izpausmes ir sāpīgākas.
Ja, kājas kustinot, sāpes mazinās, ieteicams apmeklēt vēnu speciālistu flebologu. Konstatējot mehānisku asinsvadu bojājumu, kad, piemēram, nedarbojas vēnu vārstulis, problēmu iespējams novērst īsā laikā, lai tā neturpinātu progresēt. Dažkārt diskomforts pāriet, mainot gulēšanas pozu, un tas nozīmē, ka, iespējams, nosprostoti mugurkaula nervi. Šos krampjus identificē neirologs.
Daudzos gadījumos sāpju un krampju iemesls paliek nenoskaidrots. Tad var mēģināt mainīt dzīvesveidu un medikamentus. Ir cilvēki, kuriem kāju krampji samazinās pat pēc atteikšanās no kofeīna.