Nelegālus televīzijas pakalpojumus izmanto 100000 mājsaimniecību; cīnīsies ar likumu 1
Kultūras ministrijas darba grupa sagatavojusi grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, lai varētu efektīvāk cīnīties ar nelegālajiem televīzijas izplatītājiem internetā, šorīt LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja biedrības “Nē, pirātismam Latvijā” vadītāja Dace Kotzeva.
“Līdz 1.jūlijam šie likuma grozījumi tiks iesniegti Ministru kabinetā un pēc tam tiks virzīti uz Saeimu,” stāstīja Kotzeva.
Tāpat, strādājot pie nākamā gada budžeta, tiks rosināts stiprināt Ekonomikas policijas kapacitāti un izveidot papildus septiņas štata vietas cīņai ar pirātismu. Patlaban ir tikai trīs inspektori uz visu Latviju, informēja Kotzeva.
Viņa piebilda, ka Latvijā aptuveni 100 000 mājsaimniecības izmanto nelegālo televīzijas izplatītāju pakalpojumus. “Ja ņem vērā pirātu piedāvāto vidējo abonēšanas maksu 10-12 eiro mēnesī, var rēķināt, kādi zaudējumi valstij tiek radīti nesaņemtā pievienotās vērtības nodokļa un citu nodokļu veidā,” stāstīja Kotzeva.
Biedrības “Nē, pirātismam Latvijā” vadītāja skaidroja, ka nelegālie izplatītāji zog saturu, nemaksā autoriem, līdz ar to pakalpojums tiek piedāvāts par zemāko cenu, kas rada negodīgu konkurenci legālajiem izplatītājiem.
Izmantojot pirātu pakalpojumus, arī patērētājiem jārēķinās ar to, ka viņiem nebūs pieejams klientu serviss, var bez brīdinājuma pazust kāds kanāls, nebūs līguma, nebūs informācijas, kas notiek ar klientu personas datiem, informēja Kotzeva.
Viņa piebilda, ka biedrība “Nē, pirātismam Latvijā” plāno jau tuvākajā laikā izveidot mājaslapu, kurā būs pieejama arī interaktīvā karte ar legālo televīzijas operatoru datiem ne tikai Rīgā, bet arī reģionos.
Biedrības “Nē, pirātismam Latvijā” dibinātāji ir televīzijas nozares uzņēmumi “Viasat” AS Latvijas filiāle, “Lattelecom”, “Baltcom” un “Pirmais Baltijas kanāls”, kā arī filmu izplatītāji “Forum Cinemas”, nesen iesniegumu dalībai biedrībā iesniedzis arī “Cinamon Kino”.