Foto. Scanpix/Leta

Nelegālie imigranti no Baltkrievijas Lietuvā nozāģē divus robežsardzes videonovērošanas kameru stabus 38

Divas personas no Baltkrievijas otrdien nelegāli iekļuva Lietuvas teritorijā un Čepkeļu purvā nozāģēja divus stabus, uz kuriem novietotas videonovērošanas kameras.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta preses sekretārs Ģiedrjus Mišutis informēja, ka divas personas pēc nelikumīgas iekļūšanas Lietuvā nozāģējušas divus stabus un aizbēgušas. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka notiek stabu atjaunošanas darbs, robežas posms tiek uzraudzīts un kameras funkcionē.

Divas personas, kas nebija ģērbtas formastērpos, Lietuvā iekļuva Varēnas rajonā pie Čepkeļu purva, kur dabisko vides apstākļu dēļ nav iespējams izbūvēt fizisku norobežojumu vai betona sienu. Uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas vairākos posmos kopumā apmēram 150 kilometru garumā nav iespējams izveidot norobežojumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mišutis teica, ka tas ir trešais tāda veida gadījums šogad, kad personas ar akumulatora instrumentiem mēģina iznīcināt robežas uzraudzības infrastruktūru Lietuvas pusē, nozāģējot kameru stabus.

Pērn kopumā reģistrēti 467 mēģinājumi fiziski sabojāt gan novērošanas sistēmu, gan fizisko norobežojumu. Šogad tādu gadījumu skaits pārsniedz 50.

Saistībā ar otrdien notikušo ir sākta pirmstiesas izmeklēšana par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu un īpašuma bojāšanu vai iznīcināšanu.

Fizisks norobežojums – žogs vai dzeloņstieples – ir izveidots ap 550 kilometru garā Lietuvas-Baltkrievijas robežas posmā.

Lietuvai ar Baltkrieviju kopumā ir 679 kilometrus gara robeža, no kuras ap 100 kilometriem šķērso upes vai ezerus.

Fizisku norobežojumu, ko papildina videonovērošanas sistēma, Lietuva nolēma izveidot pēc tam, kad 2021.gadā sākās nelegālo migrantu plūsma no Baltkrievijas. Lietuvas varasiestādes to raksturo, kā Minskas režīma īstenotu hibrīduzbrukumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.