Nelegālie imigranti būtu jāpatur apcietinājumā 7
Nelegālie imigranti Eiropas Savienībā (ES) būtu paturami apcietinājumā tik ilgi, cik nepieciešams, lai pārbaudītu viņu identitāti, līdz pat starptautiskajās tiesībās noteiktajiem 18 mēnešiem, uzskata Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.
Eiropai ir jāaptur imigrantu pieplūdums, no kuriem lielākā daļa nav kara bēgļi, turklāt Eiropa nedrīkst par zemu novērtēt draudus drošībai, ko tas rada, intervijā vairākiem medijiem sacīja Tusks.
Galvenā prioritāte ir aizsargāt Eiropas ārējās robežas un Šengenas zonu, viņš uzsvēra.
Robežsargiem ir vajadzīgs pietiekams laiks, lai identificētu tos, kas ierodas ES, sacīja Eiropadomes prezidents.
ES un starptautiskās tiesību normas pieļauj 18 mēnešu apcietinājumu šādu pārbaužu veikšanai, atgādināja bijušais Polijas premjerministrs.
“Mēs varam un mums vajadzētu aizturēt imigrantus uz tik ilgu laiku, cik tas ir nepieciešams, līdz pārbaudes ir pabeigtas,” viņš uzsvēra.
“Eiropā iekļūt ir pārāk viegli. Bieži vien saka, ka mums ir jābūt atvērtiem Sīrijas bēgļiem. Bet tie ir tikai 30% no pieplūduma. 70% ir [ekonomiskie] bēgļi. Arī šī iemesla dēļ ir nepieciešama efektīvāka kontrole,” uzsvēra Eiropadomes prezidents.
Vaicāts par Vācijas kancleres Angelas Merkeles prasību, lai citas ES dalībvalstis dara vairāk patvēruma pieprasītāju uzņemšanas labā, Tusks sacīja, ka viņš Merkeles oponentus var censties pārliecināt vienīgi tad, ja ES aizsargā savas robežas.
Viņš arī izteica šaubas par to, vai nelegālo imigrantu spiediens ir tiks liels, ka to nevar apturēt, bet nelegālo imigrāciju var vienīgi vadīt un imigrantus – sadalīt.
“Imigrācijas vilnis nav tik liels, ka to nevar apturēt, sacīja Tusks, norādot, ka pat Vācija nevar uzņemt bezgalīgu imigrantu skaitu.
Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, kopumā ieradušies jau vairāk nekā 878 000 nelegālo imigrantu.
Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā – pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.
Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.