Nelaimes gadījumu skaits atgriežas pirmspandēmijas līmenī 1

Divus gadus ilgstošie amatieru sporta nodarbību un aktīvās atpūtas ierobežojumi neapšaubāmi iedragājuši iedzīvotāju fizisko aktivitāšu plānus, tomēr līdz ar pasīvāku dzīvesveidu šajā periodā ievērojami samazinājies nelaimes gadījumu skaits. Apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) apkopotie dati liecina, ka 2020. gadā tika iesniegti par 15% mazāk nelaimes gadījumu atlīdzību pieteikumu nekā pēdējā pirmspandēmijas gadā, bet pērn – par aptuveni 8% mazāk.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Divi pēdējie gadi pirms pandēmijas bija ļoti traumatiski. Tajos BTA saņēma vairāk atlīdzības pieteikumu nekā iepriekš. 2018. gadā traumas nācās dziedēt 6878 apdrošinātajiem un 2019. gadā – 6870. Taču pandēmijas dēļ ieviestie ierobežojumi periodiski apturēja amatieru sporta nodarbības un sacensības, samazināja piekļuvi sportiskām izklaidēm, kā arī mudināja retāk iziet no mājām, un tas atsaucās uz apdrošināšanas gadījumu skaitu. 2020. gadā BTA saņēma vairs tikai 5837 pieteikumus. Pērn tendence mainījās un negadījumu skaits atkal pieauga un sasniedza 2017. gada līmeni, apdrošinātājam izmaksājot atlīdzību 6306 klientiem.

Visos piecos gados visbiežāk gūto savainojumu saraksts palicis nemanīgs. Cilvēki meklē mediķu palīdzību saišu sastiepumu, roku un kāju pirkstu lūzuma, ceļgala saišu plīsuma, roku apakšdelmu lūzuma un nelielu sejas brūču gūšanas gadījumā. Taču būtiski mainījušies atlīdzību apmēri. Ja 2019. gadā vidēji viens apdrošināšanas gadījums izmaksāja 88 eiro, tad gadu vēlāk – jau 126 eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piecgades dati arī rāda izteiktu atšķirību pieteikumu skaita sadalījumā pēc dzimumu. Visos gados sievietes lūgušas izmaksāt atlīdzību biežāk nekā vīrieši. Piemēram, vistraumatiskākajā 2018. gadā 44,17% no visiem pieteikumiem iesniedza sievietes, 39,8% vīrieši un 16,03% lietu ir par bērnu gūtajiem savainojumiem. Citos gados proporcija ir līdzīga, taču tas nebūt nenozīmē, ka sievietes savainojumus gūst biežāk.

«Ārsti mēdz jokot, ka vīrieši Latvijā medicīnisko palīdzību meklē vien tad, kad vairs nevar pakustēties. Tas, protams, ir pārspīlējums, taču kāds patiesības grauds šajā teicienā ir. Daļa vīriešu saišu sastiepumus neuzskata par tik nopietniem, lai dotos pie ārsta un prasītu atlīdzību, tādēļ no viņiem pieteikumus saņemam tikai par kaulu lūzumiem un citiem nopietniem savainojumiem. Taču saišu savainojumi ir viena no biežāk gūtajām traumām un tas lielā mērā atsaucas uz statistiku,» skaidro BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.