Ārste un pirtsmīle iesaka labākos pirts skrubjus un soļus pirts iešanā 0
Pēršanās un pirts rituāli ļoti labvēlīgi ietekmē ādu un matus. Ne velti kāda aktīva pirtī gājēja ir atzinusi – ja sievietes regulāri ietu uz pirti, kosmetologi kļūtu par bezdarbniekiem.
Kārtu kārtām
No atmirušajām ādas šūnām vislabāk var atbrīvoties pirtī. Ne mērcēšanās vannā, ne mazgāšanās dušā, ne dažādu dušas želeju, ziepju un skrubju izmantošana nesniedz tādu efektu. – Aizejot uz pirti pēc divām trim nedēļām, atmirusī āda tā lobās nost, it kā katru dienu nebūtu mazgājusies dušā. Dažkārt pat pēc pāris stundām, kas pagājušas, vairākkārt karsējoties uz lāvas un kārtīgi peroties, var novirpināt pa kādai atmirušas ādas plēksnītei, – stāsta homeopāte un pirtsmīle Agrita Kalsnava. – Kad iznāk no pirts, ir fantastiska sajūta. Ādas poras ir atvērušās, toksīni un šlakvielas izvadīti, āda elpo.
Āda ne vien piedalās elpošanas procesā, bet tai ir arī izvadīšanas, termoregulācijas un aizsargājoša funkcija. Atbrīvojoties no atmirušās ādas, visas šīs funkcijas uzlabojas. Labāk elpo, labāk pašattīrās, labāk izvada sviedrus, urīnvielas, dažādus toksīnus un šlakvielas. Āda ir vislielākais izvadorgāns cilvēka ķermenī un pirmā dod zīmi, ka ar organismu kaut kas nav kārtībā. Parādās pūtītes, ekzēmas, iekaisumi. Caur ādu tiek izvadīts viss sliktais, kas ir organismā. Ja poras ir aizsprostojušās, toksīni un šlakvielas krājas iekšējos orgānos.