Attēlā Gatis Gudermanis.
Attēlā Gatis Gudermanis.
Foto: LETA

Nekonstatē pārkāpumus saistībā ar ENAP priekšnieka Gudermaņa dalību uzņēmumos 0

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbaudē nav konstatējis pārkāpumus saistībā ar Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieka Gata Gudermaņa dalību atkritumu un kontrabandas cigarešu iznīcināšanas uzņēmumos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

KNAB nekonstatēja faktus, kas liecinātu, ka Gudermanis un Valsts policijas koledžas direktors, bijušais ENAP priekšnieks Kviesītis būtu veikuši ar valsts amatpersonas amata pienākumu pildīšanu saistītas darbības attiecībā uz SIA “Entalpija”, kuras dibinātāja ir Gudermanim un Kviesīša radiniecei piederošā SIA “Regreen”, pastāstīja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

Tāpat birojs konstatējis, ka Gudermaņa amata pienākumos nav funkcijas, kas saistītas ar cigarešu vai tabakas izstrādājumu iznīcināšanu, norādīja Dūša.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis turpina iepazīties ar aptuveni 100 lapaspuses plašo ENAP darba analīzi, aģentūrai LETA apliecināja VP preses pārstāve Sigita Pildava. Janvāra beigās Ķuzis Latvijas radio raidījumā “Krustpunktā” norādīja, ka VP vēlas sagaidīt KNAB veiktās pārbaudes rezultātus un tos ņemt vērā pie vadības novērtēšanas.

Analīze tika veikta par ENAP darbu, organizāciju un kapacitāti. Marta beigās uz jautājumu, vai ENAP gaida arī strukturālas izmaiņas, Ķuzis aģentūrai LETA atbildēja: “Domāju, ka noteikti.” Viņš gan nekomentēja, vai izmaiņas varētu skart ENAP priekšnieku Gudermani.

Žurnāls “Ir” pagājušā gada nogalē vēstīja, ka Gudermanis un Kviesītis, kurš arī savulaik vadīja ENAP, ir saistīti ar uzņēmumiem, kas nodarbojas ar atkritumu un arī kontrabandas cigarešu iznīcināšanu.

Abas minētās policijas amatpersonas 2007.gadā tieši vai pastarpināti kļuvušas par līdzīpašniekiem divos Vangažos reģistrētos uzņēmumos – atkritumu pārstrādes firmās “Regreen” un “Entalpija”. Gudermanis kapitāldaļas reģistrējis neslēpjoties, ar savu vārdu, savukārt Kviesīšu ģimeni firmā pārstāv Raula dzīvesbiedre Kristīne.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) pagājušā gada nogalē intervijā LNT raidījumam “900 sekundes”, komentējot Gudermaņa dalību uzņēmumos, kas nodarbojas ar atkritumu un kontrabandas cigarešu iznīcināšanu, sacīja, ka šāda rīcība neesot ētiska. Kozlovskis gan toreiz piebilda, ka pašlaik Gudermanis no dalības uzņēmumā ir izstājies.

KNAB priekšnieka vietniece korupcijas novēršanas jautājumos Ilze Jurča iepriekš Latvijas Radio paskaidroja, ka likumā nav noteikti komercdarbības ierobežojumi šādām amatpersonām, ierobežojumi ir tikai policijas vadītājam un vietniekiem, jo runa ir par samērīgumu. Savulaik par ierobežojumiem diskutēts un secināts, ka zemāka ranga amatpersonām un tuviniekiem nav jānosaka komercdarbības ierobežojumi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.