Vadims Jerošenko
Vadims Jerošenko
Foto – Valdis Semjonovs

No “Saskaņas” izslēgtais Vadims Jerošenko: “Nevajag kāpt Ušakova populistiskajās čībās” 5

Finansists, uzņēmuma “Laika stars” īpašnieks Vadims Jerošenko ir divkārt ievēlēts Rīgas domē, pildījis pilsētas Attīstības komitejas vadītāja pienākumus. Pēc konflikta ar “Saskaņas” vadību izslēgts no partijas, zaudējis amatus, strādā kā vienīgais neatkarīgais domes deputāts. Vēlēšanās vairs nekandidē. Bet Jerošenko pieredze, ekonomikas eksperta slēdzieni, bezpartijiskā skatpunkts ir ir interesants lasītājiem, kuri vēl nav izlēmuši, par ko un kā balsot.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

Kas jāņem vērā Rīgas vēlētājam, pirms viņš 3. jūnijā dodas uz balsošanas iecirkni?

V. Jerošenko: Katram būs jāizvēlas pašam. Pēc astoņiem gadiem es arī balsošu ne kā kandidāts, bet vienkāršs pilsonis. Diemžēl neredzu politisko spēku koncepcijas, kādai būt pilsētai. Vieniem tuvāk sociālās lietas, kaķīši, sunīši, otri visu kritizē, bet ir maz valstiskas pieejas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīga ir puse no valsts un mūsu galvaspilsēta! Dēvēta par ziemeļu metropoli! Katrai pilsētai ir saimniecība un naudas resursi. Tā nav aka, no kuras tikai smelt ūdeni, negādājot par ūdens atjaunošanos, jo vienā brīdī aka var izsusēt. Pašreiz valdošās koalīcijas proponētajā virtuālajā labklājībā akā ūdens iet uz beigām.

Budžeta divās galvenajās sastāvdaļās lauvas tiesa līdzekļu nāk no iedzīvotāju ienākuma nodokļa iekasēšanas. Tie, kas grib tikt pie varas, ar populāriem paziņojumiem klāsta, kā tērēs naudu. Būs bezmaksas transports, brīvpusdienas, pabalsti, kas ir jauki, bet kur ņems naudu? Kāpināt ieņēmumus no IIN nozīmē radīt vairāk labi apmaksātu darbavietu cilvēkiem, un tādējādi ūdens kāps arī kopējā akā.

Otra pozīcija ieņēmumos – nekustamā īpašuma nodoklis, ko Rīgā palielināja. Bija argumentācija, ka citās pašvaldībās dzīvojošie sen maksā lielāku procentu nekā Rīgā. Oponēšu Ušakova retorikai, jo tā ir vēlētāju maldināšana. Kadastrālā vērtība – bāze, no kā aprēķina NĪN, – ir pamatīgi atšķirīga Rīgā, Kuldīgā vai Balvos. Mazpilsētā dzīvoklis maksā 3 – 5 tūkstošus, kurpretī lielpilsētā divistabu miteklis nav lētāks par 30 – 50 tūkstošiem. Un arī pie nodokļa nomaksas jāievēro samērības principi. Daudzi sāk runāt, ka vienīgā mājokļa īpašnieks pelna citu pieeju nekā tas, kam pieder vairāki dzīvokļi. Negribu būt populists un teikt – par māju vispār nekas nav jāmaksā. Tas nav iespējams, bezmaksas pīrāgus nekur necep, bet esmu par diferencētu pieeju vienas mājsaimniecības īpašniekam un vairāku nekustamo īpašumu turētājiem.

Pilsētas tēviem jābūt vīzijai, kāda Rīga būs pēc pieciem, desmit, piecdesmit gadiem. Vai tai jābūt zaļai? Industriāli modernai? Ostas pilsētai? Ziemeļu metropolei?

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.